Günün Tarihi:8 Mart 2021

Esnafa 35 milyon kredi


Adapazarı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, 2016 yılında 602 esnafa 35 milyon lira kredi dağıttıklarını açıkladı. Balaban, 2017 yılında bu rakamı 45 milyon liraya ulaştırmayı hedeflediklerini de söyledi

Kredi miktarı

Kooperatif olarak 2016 yılındaki kredi kullandırma hedeflerine ulaştıklarını açıklayan Adapazarı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, “2016 yılında bugün itibari ile 602 esnafımıza 35 milyon lira kredi kullandırdık. 205 yılında ise 446 esnafımıza 28 milyon kredi vermiştik aynı dönemde. Şu anda esnafımızın üzerinde 58 milyon lira kredimiz bulunmakta. Bu yılki hedefimize de şimdiden ulaşmış bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni hedef

2009 yılında bu yana her sene hedef büyüttüklerini ifade eden Balaban, “Her sene bir önceki yıla oranla daha fazla esnafa, daha fazla kredi kullandırmayı hedefliyoruz ve bunu başarıyoruz. 2017 yılında da bu seneye oranla daha fazla esnafımıza 45 milyon liraya yakın bir miktarda kredi kullandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Esnafa darbe

2016 yılı başında devletin esnaflara sıfır faizli kredi imkanı sunduğunu hatırlatan Hayri Balaban, “Biz esnaflarımızın bu fırsattan yararlanması için çaba harcadık ve 200 esnafımıza 3 milyon lira sıfır faizli kredi kullandırdık. Daha sonra bu krediler durduruldu. Şu anda sıfır faizli kredi veremiyoruz” dedi.

Sıfır faizli

Balaban, “Devletin bu yönde bir çalışma daha yapmasını bekliyoruz. Aldığımız bilgilere göre 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce tüm kredilerin sıfır faizli olması yönünde bir çalışma vardı ancak bu hain girişim sonucunca bu durum askıya alındı. Bu darbe girişimi esnafımızı bu anlamda da kötü etkiledi” dedi.

29 Kasım 2016 , Salı Bu haber toplam 839 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU