Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Bekir Sıdkı Sezgin anısına


Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından “Vefatının 20. Yılında Bekir Sıdkı Sezgin’i Anma Konseri” düzenlendi.

Yoğun ilgi

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konserin sanat yönetmenliğini Doç. Dr. Ferdi Koç, solistliğini ise Arş. Gör. Özge Zeybek yaptı. Bekir Sıdkı Sezgin’i anlatan bir konuşma ve sinevizyon gösterisi ile başlayan konsere öğretim üyeleri, öğrenciler ve Sakaryalılar yoğun ilgi gösterdi.

 

Korodakiler

Klasik Türk Müziğinin hüzzâm, hüseynî, hicâzkâr, uşşâk gibi makamlarından en nadide eserlerinin icra edildiği konserde, kemençede Öğr. Gör. Erhan Bayram, kudümde Yrd. Doç. Dr. Cemal Karabaşoğlu, hânende (şarkıcı) olarak ise Semen Karlıklı, Emrah Öndeş, Ahmet Gencer ve Selçuk Yılmaz yer aldı.

 

Eserler

Yaklaşık iki saat süren konserde “Gönül Geçti Hevâdan Kalmadı Bir Nesneye Meyli”, “Sular Çağlar”, “Bağ-ı Dehrin”, “Herkes Sana Gönlüm Gibi Bir Bende Midir?”, “Solgun”, “Öyle Bir Âlemdeyim ki”, “Vâsıl Olmaz Hakk’a Kimse”, “Misâldir Dilde Dünyânın Bu Hâli” gibi birçok eser seslendirildi.

1 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1449 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU