Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Mültecilere çalışma izni


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren 8. ve 26. meslek komiteleri, müşterek toplantıda bir araya geldiler.

Evrak ve belgeler

Komiteler sektörel sorunlara değindikleri toplantıda, özellikle mülteci işçi çalıştıran işyerleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, mülteciler için çalışma izni konusunda bakanlığın çalışmalarını gündeme getirdiler.  Komite üyeleri, yaptıkları açıklamada Suriyeli ve diğer mültecilerin çalışma hayatına kazandırılmasıyla ilgili olarak; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın https://www.calismaizni.gov.tr/ adresinden çalıştırılacak kişilerin ilgili evrak ve belgeleri ile başvurular yapıldığını belirttiler.

Danışma hattı

Çalışma Bakanlığı’nın açmış olduğu Yabancı Çalışma İzni İş ve İşlemleri için Alo 170 Danışma Hattı kurulduğu bilgisini de veren komite üyeleri, bu danışma hattı ile her türlü bilgiye ulaşılabileceğini söylediler. Ayrıca firmaların mültecilerin çalıştırılmasıyla ilgili destek almak amacıyla İş-Kur İl Müdürlüğü’ne başvurulabileceklerini, sonrasında İş-Kur İl Müdürlüğü’nün bu başvuru iznini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunarak, onay alması halinde İş-Kur çalışma desteklerinden faydalanabileceklerini dile getirdiler.

1 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1000 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU