Günün Tarihi:20 Eylül 2021

‘Üniversite hayal olmasın’


Üniversitelerle alakalı paket teklifinin Başbakan tarafından geri çekildiğini hatırlatan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “Sakaryalılar olarak bizler de şüpheye düştük, üniversite hayal olmasın” dedi.

Denetlenmeli

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, haftalık olağan basın toplantısını dün gerçekleştirdi. Sözlerine Adana Aladağ’da öğrenci yurdunda çıkan yangın sonucunda hayatını kaybeden öğrencilere Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Bülbül, “İlimizdeki yurtların da valilik ve belediyeler tarafından sıkı şekilde denetlenmesi gerekmektedir. Özellikle özel yurtlara dikkat edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Orhan Bey

İkinci üniversite hakkında da açıklamalarda bulunan Bülbül, “Üniversitenin yapılacağı açıklandı. Hatta isminin Orhan Bey Üniversitesi olacağı belirtildi. Daha sonra da şehidimiz Muhammet Fatih Safitürk’ün isminin verilmesi konusunda çalışmaların yapılacağı belirtildi. Ancak son olarak yeni üniversitelerle alakalı paket teklifinin başbakan tarafından geri çekildiği haberleri yazıldı. Sakaryalılar olarak bizler de şüpheye düştük” dedi.

İsim telaşı

Bülbül, “Bin yataklı hastanede olduğu gibi, herkes arsa beğenme telaşına girmişti, ancak hastanenin ortada olmadığını öğrenmiştik. Şimdi de tabelaya isim seçerken üniversite elimizden gitmesin. Bu durum şüpheli bir hal aldı. Bu çalışmalarda emek sarf edenlere teşekkür ediyoruz. Ancak Sakaryalılar olarak heveslenip hayal kırıklığına uğramak istemiyoruz. AK Parti iktidarı bizde bu izlenimi bırakıyor. Bu milleti hayal kırıklıklarına alıştırmayın” ifadelerini kullandı.  

 

ADARAY çalışmıyor

ADARAY’ın 10 günden beri çalışmadığını ifade eden Bülbül, “Büyükşehir bir yükten kurtulmuş olarak mı bakıyor bilemiyoruz. 10 günden beri bu tren çalışmıyor, ancak kimsenin sesi çıkmıyor. Bununla alakalı olarak özellikle rekreasyon çalışması sonrasında vatandaşla bir ihtilaf olduğu iddia ediliyor. Mülk sahipleri haksızlık olduğunu iddia ediyorlar. Bir kamu hizmetinin hal edilecek bir sebepten dolayı sekteye uğramasına nasıl göz yumabiliyorlar? Bu meselelerin derhal çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Terminal güvenliği

Bülbül, ayrıca Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali’nde iki vardiya halinde sadece 8 kişinin çalıştığını söyledi. Vardiyalarda terminalin güvenliğinin sadece 4 kişi ile sağlandığını belirten Bülbül, “Böyle kavşak olan bir noktada güvenliği nasıl sağlayacaklar? Önlem alınmalıdır. Bu büyük bir gerekliliktir” dedi. Bülbül, ayrıca Sakarya’ya bir an önce yeni bir adliye binası yapılması gerektiğini de ifade etti. Bülbül, “Hakimler artık odalarında dava görmeye başladılar. Şehir merkezinde bir adliye sarayı acilen yapılmalıdır” dedi. 

1 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 914 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU