Günün Tarihi:27 Kasım 2020

‘En çok Yenikent hak ediyor’


Sakarya Yenikent Sosyal Yardımlaş ve Dayanışma Derneği Başkanı Fikri Arslan, ilimizde kurulacak ikinci üniversite için en uygun yerin Yenikent olduğunu açıkladı.

Kabalık nüfus

Bir süre önce açılan Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ve bölgeye yapılan yatırımlarla birlikte Yenikent’in cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğini söyleyen Dernek Başkanı Fikri Arslan, “Adapazarı’nın en yoğun nüfusa kalabalık olan bölgesi Yenikent’tir Yenikent bölgesinin geleceği çok parlaktır. Hem ulaşım açısından, hem doğa ile bütünlüğü bakımından Sakarya’ya kurulacak ikinci üniversitemiz için en uygun yer Yenikent’tir” dedi.

 

Ön plana çıkan

Arslan, “Bu konu da hem milletvekillerimizin, hem belediye başkanlarımızın hem fikir olmasına çok seviniriz. Diğer ilçelerimize fakültelerin kurulması, bölgemizin ulaşılabilirlik açısından da çok önemlidir. Bu konuda yıllardır yatırım bekleyen ve son dönemde ön plana çıkan Yenikent üniversiteye en çok hak eden bölgemizdir” dedi. 

1 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1030 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU