Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Karasu’da fakülte istiyor


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu’ya kurulacak bir fakültenin, eğitime, gençliğin geleceğine, kültüre, ekonomik getiriye, ilçenin yakın orta ve uzak vadede gelişim planlarına katacağı söyledi.

4 yıllık fakülte

İspiroğlu; “Özellikle Karasu'ya, gerek otomotiv gerekse Karasu Limanı sonrası gelişen iş kollarında istihdam olacak ikinci Üniversitenin, ilçemize yönelik Sosyokültürel alanlarıyla ilgili Eğitim vereceğini düşünürsek 4 yıllık fakültenin ilçemizde büyük kapsamda olumlu etkilere neden olacağını söyleyebiliriz" dedi.

 

KYK yurdu

İkinci üniversitenin kurulması ile ilgili çıkan haberler sonrasında Karasu’ya fakültenin biraz daha yaklaştığını dile getiren Başkan İspiroğlu; “İlçemizde bulunan Meslek Yüksek Okulu yanına yeni binamız yapılıyor. Yeni Eğitim binamızın şekillenmesinin yanı sıra ilçemizde 400 kişilik bir KYK yurdunun yapımının başlaması da Karasu’ya fakültenin biraz daha yaklaştığı düşüncesini doğuruyor. Bu bağlamda, İlçemizin Fakülte için tüm şartları taşıdığı ve kuzeyin fakülte için en büyük adayı olduğunu söyleyebiliriz” dedi. 

1 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 904 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU