Günün Tarihi:18 Eylül 2021

Anka üniversiteleri tanıtıyor


2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Tıp Fakültesine 11, Hukuk Fakültesine 17 öğrenci yerleştiren Anka Eğitim Kurumları, Lise son sınıf öğrencilerinin motivasyonunu arttırmak için Hacettepe Üniversitesi ve Bilkent Üniversitelerine bir gezi düzenledi.

Soru cevap

Anka Eğitim Kurumlarından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşen öğrenciler, Anka Lise son sınıf öğrenciler ile bir araya geldi. Hacettepe Tıp Fakültesinde öğrenimine devam eden öğrenciler Can Azak ve Müjdat Ayva, Anka Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerinin merak ettikleri soruları cevaplayarak, nasıl hazırlandıkları ile ilgili öğrencilere bilgi verdiler.  Özel Anka Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde anfi ortamında derse katılarak Üniversitede ders işleme ortamını gördüler.

Faydalı oldu

Daha sonra Bilkent Üniversitesi kampusunu gezen öğrenciler burada Profesör Dr. İlber Ortaylının hocası, Profesör Dr. Halil İnalcığın kütüphanesini de görme fırsatı bularak dolu dolu bir üniversite tanıtım gezisi yaptılar. Geziye Öğretmenleri Şeda Tunç ve Yasin Arslanoğlu rehberliğinde katılan öğrenciler için okul Müdürü Yunus Emre Ersoy, “Gerçekleştirdiğimiz gezi öğrencilerimiz için çok faydalı oldu. Ülkemizin güzide iki üniversitesini yakından tanıma fırsatını yakaladılar. Bu tür geziler öğrencilerimizin ufkunu açıyor, daha etkili ve bilinçli ders çalışmalarını sağlıyor” dedi.

7 Aralık 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 922 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU