Günün Tarihi:18 Eylül 2021

Derin Temeller


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Yapı Tasarım Öğrenci Topluluğu’nun Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Derin Temeller” isimli etkinliğe, İnşaat Yüksek Mühendisi Habip Koçak Köse konuşmacı olarak katıldı.

Köse, etkinlikte inşaat mühendisliği öğrencilerine yapı temelleri hakkında bilgi verirken, “Mühendis, çözüm gerçekleştiren insandır. Biz her türlü soruna çözüm üretmekle mükellefiz. Sektördeki insanlarla mutlaka iletişimde bulunmalısınız. Çalışmak istediğiniz dalları görün. Herkesin farklı bir yaradılışı ve yeteneği vardır. Seçtiğiniz dal yeteneğinize doğru mu, değil mi önce ona karar verin. Çünkü mesleğinizi sevmezseniz başarılı olma şansınız yok. Ömrünüz boyunca bu sektöre hizmet edeceksiniz. O yüzden mesleği seçmeden önce mutlaka nelerle karşılaşacağınız konusunda tecrübe kazanın, bilgi edinin” dedi.

Köse, üniversite sonrasında da öğrencilerin kendilerini geliştirmeye devam etmeleri gerektiğini söyleyerek, “Eğitimin ardından okulla bağlantınızı koparmayın. Sektöre adım atsanız da kendinizi geliştirmeye devam edin. İnsan, zaman geçtikçe kendisine çok daha değer katacak ve bilgisini arttıracak şeylerle karşılaşıyor. Yaptığınız işi sevin, eğlenin, başarılı olduğunuzda ise tadını çıkarın” diye konuştu. 

8 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1073 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU