Günün Tarihi:18 Nisan 2021

‘Bizi bir daha şehit etti’


Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, olayın faillerinden tutuklanan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü T.E.'nin, oğullarının cenaze törenine katılmasına ilişkin, “Maalesef, o bizi bir daha şehit edip öldürdü” dedi.

FETÖ

Mardin'in Derik Kaymakamlığı’na PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, olayın faillerinden olduğu gerekçesiyle İstanbul'da gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü T.E.'nin, oğullarının cenaze törenine katılmasına ilişkin, “Maalesef, o bizi bir daha şehit edip öldürdü” dedi. Kaymakam oğlunun planlı şekilde şehit edildiği haberini aldıklarını ifade eden Safitürk şunları söyledi, “Amerika'yla dans eden, kendini peygamber ilan etmiş FETÖ diye bir mahluk var. Onun adamlarının planladığını düşünüyorum.”

‘Organizatör’

Şehidin ağabeyi Haydar Safitürk de, tüm Türkiye'den taziye için ziyaretçiler geldiğini, cenazeye tüm ülkenin sahip çıktığını aktardı. Olayın faillerinden T.E.'nin de cenazeye katıldığını anımsatan Safitürk, “Cenazeye katılan şahsın, o işte organizatör rolü olduğunu duyuyoruz. Bu sadece bir PKK olayı değil, bir kurumun çalışanlarının, memurlarının neredeyse tamamının müşterek yaptıkları bir iş” iddiasında bulundu. Safitürk, şehit kardeşinin Derik'te çok iyi işler yaptığını ifade ederek şunları söyledi, “Şehadetinden önce 7 akşam yanındaydım. Kardeşim bana, 'Ağabey ben ilk defa Derik'ten fen lisesi kazanan 19 öğrenci yetiştirdim. Her birinde ayrı ayrı emeğim var. Her birini gözlerinden öptüm. Bu beni onların ağabeyi yaptı' dedi. Benim kardeşim Derik'teki çocuklara kendi çocuğu gibi davranıyordu, onlara çikolata dağıtıyordu. Hiçbir terörist gidip onların çocuklarını sevmemiştir. Teröristler onların çocuklarını dağlara kaldırdı, orada aç-susuz bıraktı, öldürdü.”

‘Gururumuz var’

Ağabey Safitürk, kardeşinin Derik'te, okullarda kandırılan çocukların dağa çıkmalarını önlemek için çok çaba sarf ettiğini, ilçeye çok katkısının olduğunu vurguladı. Şehit kardeşinin eşinin öğretmen olduğuna dikkati çeken Haydar Safitürk şunları kaydetti, “Çocukların dağlara kaçırılmaması için çok şeyler yaptılar. Devletimiz bunların tamamını çözecek. O bölge bizim canımız, vatanımız, o çocuklar bizim çocuklarımız. Allah iyi insanları sever. Rabb'im kardeşimi bizden fazla sevdi ya da biz layık olamadık. Bütün Türkiye şehidimize bizden çok sahip çıktı. Ufacık bir su halinde olan şehidimiz büyük bir derya oldu. Acımız bitti, gözyaşımız yok, gururumuz var.”

9 Aralık 2016 , Cuma Bu haber toplam 844 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU