Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Mühendis adaylarına tüyolar


Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü (EMK) tarafından “16. Endüstri Mühendisliği Günleri” düzenlendi.

Kendi doğruları

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe ISILSAN Fabrika Müdürü İlhan Düzgün konuşmacı olarak katıldı. İlhan Düzgün, konuşmasında insanların hayatları boyunca kendi doğruları ile yaşamaları gerektiğini belirterek, insanların kendi doğrularından vazgeçtiği anda zayıflıklarının başlayacağını söyledi.

 

İletişim kazası

Konuşmasında iletişim kazalarından da bahseden Düzgün, “Dünyadaki bütün problemlerin tek bir nedeni vardır. İletişim kazası. İletişim kazasının büyüğü, küçüğü olmaz. Bu her zaman en büyük sorundur. Özel hayatınızda, sosyal hayatınızda, iş hayatınızda yapacağınız iletişim hataları, karşınızdakinin zannettiği kadar olacaktır. Verdiğiniz kararların içinde zannetmek varsa durmalısınız. Hiçbir şey zannettiğiniz gibi değildir. Sorup öğrenmeniz gereklidir. Sorup öğrenmek daha kolaydır ve bu zannetmekten daha kısa bir süredir” ifadelerini kullandı.

 

İyi ve zayıf

İnsanların iyi ve zayıf yönlerini bilmelerinin kendilerine her zaman büyük avantaj sağlayacağını vurgulayan Düzgün, şöyle devam etti: “Bu sayede ilişkilerinizde doğru yönlerinizi kullanma şansınız olabilir. İnsanların içinde iyilik ve kötülük her zaman eşit halde vardır. Medeni olmak bu kötü olan tarafları baskılayabilmekten, iyi olan tarafları da serbest bırakmaktan geçer. Baskı altına girdiğiniz zaman, reflekslerinizle harekete geçersiniz. İyi ve kötünün şartları o zaman eşitlenmiş olur. İşte o an kötü yanınız ortaya çıkmaya başlar. O yüzden kendinizi kontrol etmek çok önemlidir.”

10 Aralık 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 806 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU