Günün Tarihi:11 Temmuz 2020

‘Onlar Muhacir biz Ensar’ız’


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen SERMEK kurslarında aşçı çıraklığı ve dikiş kursu eğitimi alan kursiyerlere misafir oldu.

Muhtarlar

Eski Yazlık Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen programa muhtarların yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Elyıldırım ve kurs eğitmenleri de katıldı. Paylaşmanın önemine değinen Alemdar, önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönem de aşçı çıraklığı eğitimi alan kursiyerlerin hazırladıkları yemeklerin ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını belirtti.

 

Ümmet anlayışı

Savaştan kaçarak ülkemize sığınan kardeşlerimiz için muhacir benzetmesi yapan Alemdar, “Onlar Muhacir biz Ensar’ız. Ülkelerinde zulüm altında olan ve bizim topraklarımıza hicret eden Müslüman kardeşlerimizi, ümmet anlayışıyla kucaklayıp, empati kurarak onlara karşı oluşturulmak istenen önyargıları kıralım. Muhacir kardeşlerimiz bize emanettir” dedi.

 

Taçlandıracak

Kursiyerlerin, burada elde ettikleri bilgi birikimi ve tecrübeyi yıl sonunda alacakları belge ile taçlandıracaklarını belirten Alemdar, teorikte öğrendikleri bilgilerle pratiğe döktükleri ürünler sayesinde ev ekonomisine katkıda bulanabileceklerini söyledi. SERMEK kurslarının hizmet sektörünün nitelikli personel ihtiyacına da cevap verdiğini dile getiren Alemdar, bu kurslarda eğitim gören kursiyerlerin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığı ile işverenlerle buluşturulduğunu söyledi.

10 Aralık 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 872 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU