Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Okullarda afet bilinci


Sakarya AFAD İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere afet öncesi alınması gereken tedbirler, afet sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı ve afet sonrasında ilk 72 saatte neler yapılması gerektiği hakkında gerekli bilgiler eğitmenimiz tarafın

Aza indirilmesi

Başbakanlık Afet ve Acil durum Yönetimi Başkanlığımızın ‘Afete Hazır Türkiye Projesi’ kapsamında okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanması ve öğrencileri okul ortamında, normal hayat akışlarında afetler konusunda bilinçlendirmek, ülkemizde, ilimizde meydana gelen afetlerin eğitimleri ile birlikte zararlarını en aza indirilmesi amacıyla, Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitmenleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Temel afet bilinci’ eğitimleri veriliyor.

 

220 öğrenci

İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ın katılımı ile Sakarya IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine ‘Temel Afet Bilinci’ Eğitimi verildi. Okulun konferans salonunda gerçekleşen eğitime yaklaşık 220 öğrenci katıldı. Müdür Kaşkaş öğrencilere; afet öncesi alınması gereken tedbirleri, afet sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afet sonrasında ilk saatlerde neler yapılması gerektiğini anlattı

 

Okullarda

Eğitimler kapsamında ayrıca Sakarya Arif Nihat Asya Ortaokulu, . Karaman İlkokulu, 17 Ağustos İlkokulu ve TOKİ İlkokulu öğrencilerine de Adapazarı Deprem Müzesinde ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verildi.

 

12 Aralık 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 822 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU