Günün Tarihi:29 Eylül 2020

Mardin’den anlamlı ziyaret


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün davetlisi olarak ilimize gelen Mardin İl Milli Eğitim yöneticileri, Şehit Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün Arifiye’de oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundular.

Çok sevildiği

Şehit Kaymakamın bölgelerinde çok sevildiğini, Derik ilçesi ve burada yaşayan vatandaşlar için önemli projeler geliştirdiğini anlatan Mardin’li eğitimciler, vatanımızın bütünlüğü için canını feda eden Kaymakam Safitürk’ü hiçbir zaman unutmayacaklarını belirttiler.

Hatim duası

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, misafir Mardin İl Milli Eğitim yöneticileri ve Sakarya Milli Eğitim yöneticilerinin katıldığı taziye ziyaretinde Kur’an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı.

Yardım eylesin

Mardin’li eğitimcilerin ziyaretinden memnunluk duyduğunu ifade eden Şehit Kaymakamımızın babası Asım Safitürk, en küçük oğlu Muhammed Fatih’in vatan uğruna şehit olduğunu belirterek, “Oğlumu şehadete ulaştıranları Allah’a havale ediyorum. Allah, vatanımıza ve milletimize yardım eylesin. Allah, terörü destekleyenleri kendi başlarına bela etsin” dedi.Taziye evindeki ziyarette ayrıca, Mardin’li öğrenciler tarafından Şehit Kaymakamımızın ruhuna indirilen 200 adet hatimin duası da yapıldı.

 

13 Aralık 2016 , Salı Bu haber toplam 827 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU