Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Muhtardan açıklama


Erenler Çaybaşı Mahalle Muhtarı Osman Çap, yerel bir gazetede yer alan “Çaybaşı Mahallesinde Hizmette İsyan” haberine tepki gösterdi.

Çap, “Mahalle halkı adına açıklamalar yaptığını belirten arkadaşlar maalesef doğruları söylemiyorlar. Bu arkadaşlarımız bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşlar. Bahse konu şikâyetler Erenler Belediyesi ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu tür yanlış beyanların altında farklı sebepler olabileceğini düşünüyorum. Mahallenin Muhtarı olarak bana gelseydiler onlara doğru bilgileri verirdim. Bu arkadaşların kendi aralarında yaptıkları toplantıya Başkanlarımızı davet ettiklerini ve gelmedikleri söylüyorlar bu doğru değil. Bu toplantıdan Mahalle Muhtarı olarak benim haberimin olmadığı gibi ne Erenler Belediye Başkanımızın ne de Büyükşehir Belediye Başkanımızın haberi yoktu benimle irtibata geçseydiler arkadaşlar başkanlarımızı davet ederdik onlarda katılırlardı” dedi. Çap açıklamalarının devamında, sorunların AGDAŞ, DSİ, SASKİ ile alakalı olmasına rağmen Erenler Belediye Başkanının mahallelerine gelmiyor söylemlerine anlam vermediğini söyledi.

 

Evet doğrudur

Çap, “Çaybaşı’nda üç sene önce suyumuzu çeşmeden içme şansımız hiç yoktu. Şuanda çeşmeden suyumuzu rahatlıkla içebiliyoruz. Halkımızın SASKİ’den talebi nedir onu anlayamadım. Bu güne kadar bana kimse gelip bu konuda hiçbir şikâyette bulunmadı. Bir deremiz var ve her yağmur yağdığında taşıyor. Evet doğrudur. Devlet Su işlerinin yetki ve sorumluluğunda olan bu konuda da 2017 programına alındığını ve yapılacağını biliyorum. Bu konuda da bana gelip kimse bir şey sormadı. Muhtar olarak kimsenin beni ezip bu yoldan belediye başkanını karalamaya ve suçlamaya hakkı yoktur. Vatandaşın herhangi bir konuda sıkıntısı veya talebi varsa gelsin bana sorsun bilgi alsın” dedi.

13 Aralık 2016 , Salı Bu haber toplam 836 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU