Günün Tarihi:22 Ekim 2020

Tepkiler çığ gibi!


İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen ve 44 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya tepkiler devam ediyor. Belediye başkanları ve STK’lar terörü bir kez daha kınadılar.

‘Taviz yok’

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen hain terör saldırısını ve terörün her türlüsünü lanetliyor ve kınıyorum. Herkes şunu bilsin ki, bu millet binlerce yıldır bir arada barış ve huzur içinde yaşamıştır. Bundan sonra da öyle olacaktır. Terörle mücadelemiz hiçbir şekilde taviz vermeden sonuna kadar devam edecektir. Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenler, Türk Milleti’ne hesap vereceklerdir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına ve yüce Türk Milleti’ne başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralananlara da acil şifalar diliyorum” dedi.

Derinden üzmüştür

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Bu hain saldırı, aziz milletimizi derinden üzmüştür. İstanbul'daki hain saldırıyı yapanları lanetliyor ve şiddetle kınıyorum. Bu ülkenin yaşaması için atan binlerce cesur yürekleriz biz. Tek kelime ile şunu çok iyi bilin ki bölemeyeceksiniz, bizleri ayıramayacaksınız” dedi. Ülkemiz üzerine yapılan terör saldırıları ile ilgili açıklamalarına devam eden Başkan İspiroğlu; “Ülkemiz, güçlü iradesi ve siyasi istikrarı ile sınırlarımız içerisine yapılan saldırıların birçoğunu bertaraf etmiştir. Kenetlenip birlikteliğimizi göstermemiz lazım. Ülkenin istikrarını, birlik ve beraberliğini bozmayı hedef alan ve şer odakları tarafından düzenlenen menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve tüm yaralılarımıza acil şifalar dilerim” dedi.

‘Yılmayacak’

Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, 44 vatan evladının şehit edildiği hain terör saldırısını kınadı. Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, “İstanbul Beşiktaş’ta patlattıkları bombalarla fidan gibi vatan evlatlarını şehit eden teröristler ve onları bu kanlı eyleme azmettirenler şunu bilmeliler ki, bu millet böyle kalleş ve kahpe tuzaklarla yılmaz, yılmadı ve yılmayacak; o canilere cezaları en şiddetli şekilde verilecektir. Bu süre uzun olmayacak. Zira karanlığın aydınlığa dönüşeceği günler yakın. Bilinir ki zulüm zevale dönüşünce sonu gelir tez elden. Ülkemizde yaşanan olaylar, böyle olduğunu gösterir izler taşıyor. Terör saldırısını şiddetle kınıyor; milletimize ve şehit yakınlarımıza başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi. 

13 Aralık 2016 , Salı Bu haber toplam 799 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU