Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

8 bin 253 fidan dikildi


Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda Sakarya ve Kocaeli illerinde 8 bin 253 fidan toprakla buluştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun 2012 yılında başlattığı ve üzerinde önemle durduğu "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Sakarya’da 9, Kocaeli’de 3 okul bahçesi olmak üzere toplam 12 okul bahçesi ağaçlandırıldı. Proje kapsamında aralarında erguvan, oya, leylandi, mavi servi, taflan, defne, mazı, çınar, çam, akçaağaç, ligustrum ve kurtbağı fidan türlerinin bulunduğu 7 bin 306 fidan toprakla buluştu. Orman teşkilatı tarafından yürütülen bu çalışmalar ile ağacı ve tabiatı seven bir nesil yetiştiğini kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Özellikle okullarda yaptığımız çalışmalarla gençlerimize ağaç sevgisi aşılıyoruz. Adapazarı’nda da Yunus Emre Kız Kuran Kursu’ndaki öğrencilerimizle birlikte kursun bahçesinde 1.374 fidan toprakla buluşturuldu. Bu vesileyle oradaki kızlarımız da tabiat sevgisiyle yetişecek" dedi.

22 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 891 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU