Günün Tarihi:27 Şubat 2020

‘Eğitime katkıya hazırız’


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Ferizli Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Yard. Doç. Dr. Şükrü Cicioğlu, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli'yi makamında ziyaret etti.

Çiçekli’ye okul ve çalışmaları hakkında bilgi veren Cicioğlu yüksekokulda 600 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi. Üniversitenin 3+1 uygulaması sayesinde öğrencilerin iş yerlerinde staj yaparak kendilerini geliştirdiğini ifade eden Cicioğlu, “Öğrencilerimiz bölüm hocaları tarafından işyerlerinin de devamlı kontrol altında denetimleri yapılıyor. Okulumuzdan mezun olan ve öğrencilerimiz piyasada iş bulup çalışmaya başlıyorlar. Öğrencilerimize eğitimleri süresince sosyal etkinlikler yapmaya da devam ediyoruz” diye konuştu. Çiçekli de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kaymakamlık olarak öğrencilerin eğitimlerine katkı vermeye hazır olduklarını kaydetti.

 

***************

 

Halep’e 20 TIR gönderildi

 

AK Parti İl Başkanlığı ile İHH Sakarya Şube Başkanlığı’nın ortak düzenledikleri Halep’e yardım kampanyası çerçevesinde 20 TIR insani yardım malzemesi yapılan törenle yola çıktı.

 

Toplam 165 TIR

Törene AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, İHH Sakarya Şube Başkanı Sabahattin Aydın, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı. AK Parti Sakarya Teşkilatlarıyla ortaklaşa düzenledikleri Halep’e yardım kampanyasında hedefledikleri orandan daha fazla yardım toplandığını belirten İHH Sakarya Şube Başkanı Sabahattin Aydın, AK Parti teşkilatlarına teşekkür etti. Aydın, Sakarya’dan 20 TIR insani yardım malzemesini yollandığını belirterek şuana kadar Sakarya’dan Suriye’ye 165 TIR gönderildiğini söyledi.

 

‘İyilik hareketi’

Programda konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti’nin düşünce ve iyilik hareketi olduğunu kaydederek yapılan bu işin iyilik hareketi olduğunu belirtti. Kılıç konuşmaları şöyle sürdürdü, “Aslında biz burada TIR’ların içinde oraya bir kardeşlik mektubu yolluyoruz. Gönülden bir vefa mektubu gönderiyoruz. TIR’ların içindekiler sadece ihtiyaç malzemeleri değil kardeşlik mektubudur. Gönderdiğimiz bu malzemeler oradaki bir kardeşimizin gözyaşını silmeye vesile olursa bizler çok mutlu oluruz. Bu duygu ve düşüncelerle emeği geçen başta teşkilatlarıma, İHH çalışanlarına ve en önemlisi desteklerini esirgemeyen Sakarya halkına teşekkür ediyorum.

 

 

****************

 

Müşteri merkezleri kapanıyor

 

Kurumsal gelişimlerini güncel teknoloji kapsamında gerçekleştiren AGDAŞ Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş., bağlantı sözleşmesi sürecinde yeni bir döneme başlıyor. 

 

Online olacak

Zamanın değerli olduğu gerçeği ile doğal gaz başvurularının daha hızlı gerçekleştirilmesi adına, bağlantı sözleşmesi başvuruları yeni yıl itibarıyla sadece Sertifikalı Firmalar aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebilecek. AGDAŞ bu doğrultuda 30 Aralık 2016 tarihi itibarıyla ilçeler dâhil tüm Müşteri Merkezlerini kapatma kararı aldı. Daha öncesinde yetkili firma ile anlaşan ve sonrasında bağlantı sözleşmesi için AGDAŞ Müşteri Merkezleri’ne gelmeleri gereken müşteriler, bağlantı sözleşmelerini artık online olarak Sertifikalı Firmaları aracılığıyla gerçekleştireceklerdir. AGDAŞ müşterilerine hafta içi 8.30 – 23.00 saatleri arasında hizmet veren 444 54 99 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden destek vermeye devam edecek. AGDAŞ bu projesi ile hizmet noktasının sayısını arttırmayı, müşterinin zaman kaybını ortadan kaldırmak ve memnuniyet seviyesini daha yukarılara taşımayı hedefliyor.

           

Uyarı

AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, “Geliştirdiğimiz sistemle müşterilerimiz bağlantı sözleşmesi için artık AGDAŞ Müşteri Merkezlerine gelmelerine gerek kalmadan işlerini daha kolay tamamlayabilecekler” dedi. Yapılan açıklamada yetkisiz firmalarca yapılan tesisatlar can ve mal kaybına sebep olacağı bu sebeple müşterilerin yetki sertifikası olmayan firmalara karşı uyardı. Yetkili firma listesine www.agdas.com.tr adresli AGDAŞ web sitesinden ulaşılabileceği belirtildi.

 

Adım adım

Yeni projeyi adım adım değerlendirecek olursak; 1- Müşteriler, iç tesisat konusunda anlaşma sağladıkları sertifikalı firmalarına sözleşme için talep edilen evrakları ile başvuru yapıyorlar,

2- Firma, yetkisi bulunduğu ekran üzerinden evrakları AGDAŞ’a ulaştırarak, müşteri adına bağlantı sözleşmesi talebinde bulunuyor, 3- AGDAŞ tarafından değerlendirilen talep onaylandığında müşteriye SMS ile bilgilendirme yapılıyor ve müşteri talebinin onaylanması sonrasında 7 (yedi) işgünü içerisinde anlaşmalı kurumlara bağlantı bedelini ödüyor, 4- Bağlantı bedelini ödeyen AGDAŞ abonesi, proje onayından sonra 444 54 99 numaralı Çağrı Merkezi arayıp, doğal gaz abonelik sözleşmesi yaptırarak doğal gaz konforunu yaşamaya başlıyor.

 

 

 

 

 

25 Aralık 2016 , Pazar Bu haber toplam 2388 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU