Günün Tarihi:12 Temmuz 2020

AK Parti yeni sistemi anlatıyor


AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı Mahalle Danışma Toplantılarına bu kez Karaman Mahallesi’nde devam etti.

Çalışmalar

Karaman Mahallesi’ndeki toplantıya İlçe Başkanı Mustafa Ak ve yönetim kurulu üyeleri, Mahalle Başkanı Selçuk İnce ve mahalle yönetiminin yanı sıra vatandaşlar katılım sağladı. Toplantıda Mahalle Başkanı Selçuk İnce katılımcılara teşekkür ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Süreç başladı

İlçe Başkanı Ak, Karaman Mahallesindeki ‘Mahalle Danışma’ programında İstanbul'da şehit olan polislerimize Kayseri'de şehit olan askerlerimize ve Suriye'deki şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diledi. Başkan Ak, “Referandum sürecinin başlaması iç ve dış odaklı düşmanlarımızı rahatsız etmiştir. Maşa olarak kullanılan terör örgütleri ile Türkiye'nin önünü kesmeyi hedeflemişlerdir. Rusya ile yakınlaşan Türkiye'nin, Suriye'de ki planlanan oyunu bozması üzerine Rusya’nın Ankara başkonsolosu Karlov'a suikast düzenlemişlerdir. Türkiye ile Rusya'nın arasını bozarak Suriye'de Türkiye'nin elini zayıflatmayı amaçlamışlardır” dedi.

 

İyi anlatmalıyız

Başkan Ak, “Ülkemiz güçlendikçe büyüdükçe düşmanlarımız daha çok ülkemize saldıracaktır. Yeni referandum paketinin meclise gönderilmesi ile geleceğin yeni Türkiye'sinin temelleri atılmıştır. Tüm bu gelişmelerde düşmanlarımızı rahatsız etmiştir.

Yeni anayasa hakkında olumsuz ve yalan bilgileri ile halkımızı yanlış bilgilendirmek isteyenlere karşı uyanık olmalıyız. Vatandaşımıza bu sureci ve yeni anayasa taslağını iyi anlatmalıyız. Yeni anayasa da başbakanlık olmayacak, halk direk kendini yönetecek Cumhurbaşkanını seçecek. Milletvekilleri ayrı seçilecek. Bu sistem şu anki belediye başkanlığı seçimleri gibi olacak” dedi.

 

Seçim sistemi

Başkan Ak, “Milletimiz, Cumhurbaşkanını ayrı, milletvekillerini ayrı seçecek bu sistemde milletvekilleri bakan olamayacak. Bakan olabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekecek. Bakanları, Cumhurbaşkanı dışarıdan atayabilecektir. Şuan ki sistemde Cumhurbaşkanı sadece vatana ihanetten yargılanabilir. Diğer hiç bir suçtan yargılanamaz. Yeni anayasa Cumhurbaşkanının milletvekillerinin oylaması sonucunda yargılanmasının önünü açmaktadır. Bu sistem Türkiye'nin önünü açacak ve gelişen Türkiye'nin ihtiyaçlarını karşılayacaktır” dedi.

 

Yeni gelişmeler

Başkan Ak, “Daha hızlı hareket kabiliyeti sayesinde de hızlı bir işleyiş sağlanmış olacak. Mahallelerimizde üye çalışmalarımızı hızlandırmamız gerekmektedir. Toplantılarımızı sık sık yaparak gündemdeki yeni gelişmeleri halkımıza anlatmalıyız teşkilatlarımız mahalle yönetimlerimiz sürekli sahada olmalı gerekli çalışmaları yapmalıdır” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

 

Fırsat vermemeliyiz 

Toplantı sonrası Camili mahallesi mahalle toplantısına sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Mustafa Ak ve yönetimi, çalışmalar hakkında Mahalle Başkanı Hakan Çolak’tan bilgi aldı.

Başkan Ak, “Bu süreçte uyanık olmalıyız. Birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz biz birlik oldukça kimse bizi bölemez. Çalışmalarımızı, mahallelerde vatandaşlarımıza anlatmalıyız. Vatandaşlarımızı bilgilendirmeli ve bilinçlendirmeliyiz” dedi. (Emin CAN)

 

CHP muhtarlara gidiyor

 

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte muhtarları gezerek genel merkez tarafından hazırlanan kitapçığı veriyor. Taşkent yaptıkları çalışmalar hakkında da muhtarları bilgilendiriyor.

 

Tüm ilçelerde

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor. İl Başkanı Ayça Taşkent ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte muhtarları gezerek genel merkez tarafından muhtarlar ile ilgili hazırlanan kitapçığı veriyor. Taşkent yaptığı açıklamada bu çalışmayı tüm ilçelerde gerçekleştireceklerini de belirtti.

 

Fikir alınarak

Genel merkez tarafından muhtarlarla ilgili bir çalışma yapıldığını ifade eden Başkan Taşkent, “Birçok iş koluna yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Tüm sivil toplum kuruluşlarının ve uzmanların fikirleri alınarak araştırma hazırlanıyor. Bu araştırmalar daha sonra kitapçık haline getiriliyor. Muhtarlarla ilgili hazırlanan bu çalışmayı biz genel merkezden istedik ve tüm muhtarlarımıza dağıtmaya karar verdik” dedi.

 

Hepsine gidilecek

Muhtarların bu çalışılmadan haberdar olmasını istediklerini ifade eden Taşkent, “Onların bu konuda bilgilenmelerini istedik. Tüm ilçe başkanlarımdan ilçelerindeki muhtarları ziyaret ederek bu kitapçıkları takdim etmelerini istedim. Biz de Adapazarı ilçesinde tüm muhtarlarımızı bir bir ziyaret edeceğiz” ifadelerini kullandı. Taşkent ayrıca bu ziyaretlerde muhtarların sorunlarını da dinleyerek bir rapor hazırlayacaklarını da söyledi. (Akın ERDEN)

 

Foto:1-2-3- CHP İl Başkanı Taşkent, Sakarya Mahalle Muhtarı Kemal Babalı, Şeker Mahalle Muhtarı Adem Kuvel ve Tekeler Mahalle Muhtarı Necdet Kabasakaloğlu’nu ziyaret etti.

 

Cenaze köprüsünde çalışma

 

Hendek Mahmutbey Mahallesi Hendek Uludere üzerinde bulunan ve Cenaze Köprüsü olarak bilinen köprü yıkılarak yenisi yapılıyor.

 

Mevcut köprünün hem araç hem yaya geçişine yetersiz kalması nedeniyle köprü yıkılarak daha geniş ve ihtiyaca cevap verecek ölçüde yapılacak. Köprü Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak. Dört ay sürecek olan çalışmada köprü,  7.5 metre genişliğinde araç ve çift taraflı 3.75 metre genişliğinde yaya yolu yapılarak toplam 15 metre genişliğinde yapılacak. Köprünün ayakları için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. (Hasan ÖZTÜRK)

 

‘Can Dostum’

OSM’de gösterildi

 

Büyükşehir Belediyesi özel sinema gösterimleri kapsamında bu hafta vizyona girdiği tarihte tüm eleştirmenlerden olumlu notlar alan Fransız yapımı ‘Can Dostum’ beyazperdeye yansıdı.

Ofis Sanat Merkezi Cep Sinema Salonunda ücretsiz gerçekleştirilen etkinliklerde bu hafta vizyona girdiği 2012 yılında tüm eleştirmenlerden olumlu notlar alan Fransız yapımı ‘Can Dostum’ beyazperdeye yansıdı.

 

Koska şekerleme hizmette

 

Adapazarı Tığçılar Mahallesi Karaosman (Fitaş Sineması) Sokağı üzerinde Ahmet Uzal’ın sahibi olmağı Koska Şekerleme yenilenerek hizmete girdi. Yılların damak tadını yine Sakaryalılar ile buluşturacak olan Koska Şekerlemenin açılışına Sakarya Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık, civar esnafı ve vatandaşlar katıldı. Dualarla açılan Koska Şekerleme de her türlü şekerleme çeşitleri bulunuyor.   

25 Aralık 2016 , Pazar Bu haber toplam 960 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU