Günün Tarihi:13 Ağustos 2020

Baro’dan Adliye önerisi


Sakarya Barosu stajyer avukatlarından Aslı Sarı, Gamze Zehir, Havvanur Tan, Hülya Taşkın ve Kadir Arslan ruhsatnamelerini Sakarya Barosu Konferans Salonu’nda düzenlenen törende yemin ederek aldılar.

Güvenin temeli

Birlik ve beraberlik duygusunun ancak hukuk ve adalet ile sağlanabileceğini belirten Baro Başkanı Zafer Kazan törende yaptığı konuşmasında, insanların adalete hukuka olan güveninin, kendini savunabildiği sürece mümkün olabileceğini bu nedenle savunmanın uygulayıcısı avukatların adalete güvenin temel unsuru olduğunu söyledi.

 

Fiziki yeterlilik

Şehrin gündeminden düşmeyen Sakarya Adliyesi hakkında açıklamalarda bulunarak, “Öncelikle adliye binamız konusunda girişimde bulunan vekillerine ve idarecilerimize teşekkür ediyorum.  Umut ediyorum ki adliye binamız için düşünülen çözüm Sakarya’mızın elli hatta yüz yıl sonrasında dahi adalet mekanizmasının sağlıklı işlemesini sağlayacak fiziki yeterliliklere sahip olur. Artık on yıl sonrasını değil çok daha fazlasını hesap etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

 

En uygun yer

Adliye Sarayı için ilk olarak Arifiye’de otogar yanındaki Mısır Araştırma Enstitüsüne ait 70 – 80 dönümlük hazine arazisini öneren Kazan, “Gerek Adaray’ın hemen yanından geçiyor olması, gerek E-5 karayolu ve otogarın hemen yanında yer alması nedeniyle söz konusu arazinin üzerine yapılacak bir Adliyenin Sarayı uzun yıllar hizmet verir ve çok isabetli bir karar olur” dedi.

 

İkinci alternatif

Kazan ayrıca, Sakarya Barosu olarak çok daha fazla üzerinde durduğu, Bölge Adliye Mahkemesi yanındaki donatım mevkiinde yer alan ağır bakım fabrikasının 130 dönümlük yerini de işaret etti.

 

Bölge Adliye

Bu bölgenin Adliye Kampusu olarak değerlendirilmesinin çok yerinde bir karar olacağını ifade eden Kazan, “Bölge Adliye İstinaf Mahkemesini ilimize kazandıranlara teşekkür ediyoruz ancak biliyorsunuz Bölge Adliyemiz henüz faaliyete geçmedi, şimdi hep birlikte faaliyete geçmesi için çalışmalıyız. Zira Bölge Adliye Mahkemesi şehrimiz için her bakımdan çok ciddi bir kazanımdır bu kazanımı elimizden yitip gitmesine istemiyoruz. Bu bakımdan Bölge Adliye Mahkemesinin açılması için şehrimizin seferber olması gerekmektedir. Aynı şekilde şehrimizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan ve uzun yılların ihtiyacına hitap edecek bir Adliye Sarayını da şehrimize kazandıracak olan idarecilerimizi, bu ihtiyacı icraata geçirecek vekillerimizi takdirle anacak ve teşekkür edeceğiz” dedi. Yapılan konuşmalar sonrasında Baro’nun yeni avukatları ruhsatlarını almanın mutluluğunu yaşadı. 

28 Aralık 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1333 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU