Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

CHP’den anayasa gardı


CHP il yönetim kurulu, tüm ilçe başkanları ve Milletvekili Engin Özkoç ile bir araya gelerek anayasa değişikliğine karşı ortak hareket kararı aldılar.

Mal kaçırır gibi

İl Başkanı Ayça Taşkent, “Anayasalar, toplumsal sözleşmedir. Uzlaşmayla değişir. Komisyonlarda veya mecliste herkes konuşur, tartışır. Sendikalar, odalar, meslek kuruluşları, üniversiteler, STK’lar düşüncelerini belirtirler. Ve ortak aklı bulursunuz. Bunu dayatmayla, oldubitti ile yapamazsınız. Oysa halkın iradesinin sözcüsü olan TBMM’ni işlevsiz hale getirerek, yok sayarak ülkemizin içinde bulunduğu sorunlara çözüm bulmak yerine, demokrasiyi güçlendirmek yerine yangından mal kaçırır gibi bir çalışma içinde, rejimi değiştirme çabası içindeler. Buna asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Canımız feda

Özkoç, “Yapılmak istenen utanç anayasası için gerekirse bedel ödemeye hazırız. Bu uğurda fiziki varlığımızı yok sayarak, gerekirse bu ülke için feda ederek, tüm gücümüzle ülkemizde yapılmak istenen rejim değişikliğine karşı mücadelemiz sürecektir. Milletimiz, kanıyla, canıyla kurtuluş mücadelesini kazandı, cumhuriyeti kurdu. Şimdi biz bu egemenliği, hangi gerekçeyle bir kişiye teslim edelim. Cumhuriyetimizin kurucu partisi CHP, millet iradesinin her şartta mecliste temsil edilmesi için geçmişte olduğu gibi bundan sonrada tüm örgütleriyle mücadelesini sürdürecektir” dedi. 

28 Aralık 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 899 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU