Günün Tarihi:4 Aralık 2020

Şifreler burada çözülecek


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (Koop-İş) “sosyal diyalog” Sakarya’da kapsamlı bir proje yapıyor.

İş protokolü

Uluslararası Çalışma Teşkilatı  (ILO) ve Avrupa Birliği’nin sosyal diyalogun güçlendirilmesi amacıyla başlattığı hibe programı kapsamında SATSO ve KOOP İş arasında bir protokol imzalandı. Projenin Türkiye yürütücüsü Türkiye Engelsiz Yaşam ve Sosyal Hizmet Vakfı Başkanı Salih Kılıç Salih Kılıç Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u ziyaret ederek söz konusu proje ile ilgili bilgi verdi.

 

İşçi-işveren

İki kurum arasında, Sosyal Diyaloğun İyileştirilmesi: Çalışma Barışı ve Sürdürülebilir Üretimin Şifresi konulu proje kapsamında imzalanan protokol gereği STK’ların güçlendirilmesi ve işçi işveren diyalogunun iyileştirilmesi, çalışma barışı ve sürdürülebilir üretimi sağlamak amacıyla ilimizde konferans, eğitim programları, çalıştaylar ve konuya ilişkin raporlar hazırlanması planlanmaktadır.

 

Ciddi sorunlar

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan TEYVAK Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kılıç projenin ortaya çıkması ve yürütülmesi konusunda detaylı bilgi vererek, “Sivil toplumun güçlendirilmesindeki diğer bir alan da üretimdir. Üretimde de işverenlerimiz her gün artan ve her geçen gün haksız denilebilecek boyutlara ulaşan bir rekabet ile karşı karşıyadır. Bu artan rekabet hem üretimi arttırarak sürdürmeyi ve hem de bu çalışanların huzurlarının ve ücretlerinin korunması gibi ciddi sorunları ortaya çıkarmaktadır” dedi.  

 

Hibe programı

Kılıç, “Uluslararası Çalışma Teşkilatı  (ILO) ve Avrupa Birliği’nin bu sorunlara yanıtı sosyal diyalogun güçlendirilmesidir. Bu nedenle de, ülkemiz ve Avrupa Birliği tarafından sivil toplumun güçlendirilmesi kapsamında bir hibe programı açıldı. Sakarya’da da SATSO öncülüğünde bu iletişimi güçlendirmek amacıyla çalışmalar yürütmeyi planlıyoruz.” dedi.

 

Verimli çalışma

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul  da  “Sosyal Diyalogun İyileştirilmesi: Çalışma Barışı ve Sürdürülebilir Üretimin Şifresi” başlıklı bir projenin ilimiz iş dünyası adına verimli bir çalışma olacağını ifade etti.

29 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 910 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU