Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

Kentsel dönüşümü anlattı


AK Parti Erenler İlçe Danışma Toplantısı’nda meclis üyeleri adına konuşma yapan Erenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı, Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde gelinen nokta ile ilgili bilgiler verdi.

 

İlk etap

AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen 42nci İlçe Danışma Meclisi açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, ilçe teşkilatının faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Birinci etabın 35 dönüm arazi üzerinde yapıldığını belirten Muhammet Kıratlı, içerisinde 280 bağımsız bölüm (2+1, 3+1 93 metrekareden 139 metrekareye), 2 adet ticari alan, spor alanı, sosyal alan ve oyun parkı, yer altı çöp konteynırları, her kat koridorunda çöp toplama kapaklarının bulunduğunu belirtti.

34 dönüm

İkinci etapta ise toplam arazi alanının 34 dönüm olduğunu belirten Kıratlı, 144 adet dublex ve triplex daireler bulunduğunu belirtti. Projelerin kendine has konsepti ile dikkat çektiğini belirten Kıratlı, 180 dönüm üzerinde kurulan 3ncü etap projesinde 11 blok ve 1 ticaret binası, okul alanı ve dini tesisin bulunduğunu belirtti. 1071 konutun yer aldığı projede; dinlenme yerlerinin, yürüme yollarının, park ve sosyal alanların bulunduğunu, 2+1, 3+1, 4+1 konut seçeneklerinin olduğunu ve binaların altında daireler için kapalı otoparkın, da bulunduğunu belirtti. Diğer etaplarda ise hak sahipleri ile olan görüşmelerin devam ettiğini şimdiye kadar ki anlaşma oranının ise yüzde 51,4 olduğunun altını çizdi.

Görüşme ofisi

Sakarya Caddesi Elmas Otel karşısında bulunan görüşme ofisi hak sahibi olan vatandaşlar ile görüşme ofisi olarak düşünülen ancak ilerisi için bir Kültür Merkezi olarak da kullanılması tasarlanan 1388 metrekare inşaat alanına sahip içerisinde konferans salonu da bulunan binanın kısa süre sonra faaliyete geçeceğini müjdeledi.

Şehitler Parkı

4 ay içerisinde tamamlanması planlanan park ile ilgili konuşan Kıratlı, “6710 metrekare alan içerisinde etrafı su kanalı ile çevrili ada şeklinde inşa edilecek 15 Temmuz Şehitler Parkını anlattı. Kıratlı; “Gerektiğinde açık hava konseri miting ve sergi gibi organizasyonların yapılabileceği bir etkinlik alanı, alanı çevreleyen su parkuru içerisinde maket gemi parkuru, uzaktan kumandalı model gemilerin yüzdürülebileceği sosyal bir alan, 2 adet kafeterya ve bir kısmı suyun üzerinde yer alan kamelyalar ile özel alanda oturma imkânı, yürüyüş yollarının hemen yanında yer alan model araç pisti bulunacağını belirtti.

 

3 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 949 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU