Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

Bin yeni patron için imza


SATSO işbirliğiyle İŞ-KUR Türkiye çapında en çok proje gerçekleştiren müdürlük oldu. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ortaklığında geçtiğimiz yıllarda başlayan, her yıl yenilenen protokol kapsamında girişimci a

İmzalandı

Girişimci adaylar için, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında 2017 yılı için 1000 kişiye yönelik girişimcilik eğitimi programı düzenlenmesi hususunda protokol imzalandı.

32 saatlik

Protokole göre, kendi işini kurmak isteyen ve girişimcilik eğitimlerine katılan girişimci adaylarına yönelik, haftada 5 gün ve 32 saatlik ücretsiz eğitim imkanı sağlanacak. Düzenlenecek eğitimler ile adayların kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları hedefleniyor.

4 grup

İş-Kur ile imzaladıkları protokole bağlı olarak, programa 100’er kişilik 4 grup ve toplam 1000 katılımcı katılacak olup, girişimci adayının faydalanacağı eğitim programları, yıl sonuna kadar düzenli olarak sürdürülecek.  Protokol imza töreninde konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, İş-Kur’la gerçekleştirilen protokolün hayırlı olması dileğinde bulunarak, Sakarya’ya daha fazla girişimci yetiştirme ve istihdamı arttırma amacında olduklarını vurguladı.

Destekliyoruz

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya, Türkiye’nin parlayan yıldızıdır.  Hedeflerimiz yolunda kaliteli istihdama ve girişimciliğe büyük önem veriyoruz. Girişimcilik eğitimlerini bu anlamda değerli buluyor ve destekliyoruz. Ekonominin büyümesinde girişimcilik nasıl önem arz ediyorsa, girişimciliğin sürdürülebilir gelişimi açısından eğitimler de o derece önemlidir. İş-Kur ile girişimcilik eğitimlerini yürütmekten memnuniyet duyuyoruz. Üyelerimizi de bu eğitimlerden faydalanmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

50 bin TL hibe

Başkan Kösemusul ayrıca, adayların eğitim programının ardından KOSGEB’e başvurarak, 50 bin TL’ye kadar hibe desteği, 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı elde edebileceklerini de hatırlattı. Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya ise, İş- Kur destekleri hakkında bilgi verdiği konuşmasında Avrupa’da % 12, sadece Fransa’da % 20, Türkiye’de ise % 4 oranında bir girişimci olduğunu belirterek, bu konuda Türkiye’nin daha fazla yol kat etmesi gerektiğini vurguladı.

İş fikirleri

Kaya, ayrıca İş-Kur Sakarya olarak istihdamın desteklenmesi adına 2016 yılında iş gücü piyasasının 65 milyon TL fonlandığını ifade ederek, “Önceden iş sahibi olmayan, iş bulamayan insanlar girişimciliğe yönelirken, bugün baktığımızda meslek sahibi iş sahibi insanlarının da iş fikirlerini hayata geçirmek için girişimciliğe yönlendiklerini görüyoruz. Bu çok güzel bir gelişme. Çünkü girişimcilik sadece iş bulamayan insanların açtığı bir kapı olmamalı. Biz İş-Kur olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz. Girişimcilik eğitimleri konusunda SATSO ile işbirliğimiz yıllardır devam ediyor. Desteklerinden dolayı başta Başkanımız Sayın Mahmut Kösemusul olmak üzere, SATSO camiasına teşekkür ediyoruz”  şeklinde konuştu.

 

6 Ocak 2017 , Cuma Bu haber toplam 962 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU