Günün Tarihi:29 Ekim 2020

Karar memnun edecek


Toplu İş Sözleşmeleri için sendika görüşmelerine başlayan Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, belediyenin imkânları çerçevesinde personele hakları ve mali haklar konusunda tatmin edecek artış yapmaya çalışacaklarını söyledi.

Sözleşme masada

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Meclis Üyeleri, İşçi Temsilcisi, İşveren Sendikası Yerelsen Temsilcileri, İşçi Sendikası Belediye-İş Şube Başkanı Osman Şar ve diğer temsilciler Toplu İş Sözleşmesi'ni yenilemek için Belediye Meclis Salonunda bir araya geldiler. Yapılan müzakerelerde 30 maddelik sözleşme maddeleri enine, boyuna masaya yatırılırken Başkan Genç, öncelikli olarak belediyenin imkânları çerçevesinde personele gerek özlük hakları, gerekse mali haklar konusunda tatmin edecek artış yapmaya çalışacaklarını ifade etti. 

Anlaşmaya varılacak

Toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlanacağına emin olduğunu ifade eden İşçi Sendikası Belediye-İş Şube Başkanı Osman Şar, "2017  yılı ‘Toplu İş Sözleşmesi’nde kısa bir sürede mutabakata varacağımıza eminiz. Bu esnada bize destek veren başta Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Genç'e, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, Birim Müdürlerimize ve tüm işçi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fazlasını hak ediyorlar

İşçilerin daha fazlasını hak ettiğini belirten Şar, “Arkadaşlarımızın alım gücünü iyileştirmek, hayat standartlarına katkıda bulunmak bizim içinde en büyük sevinç kaynağıdır. İleriki günlerde imzalayacağımız sözleşmenin şimdiden personelimize, belediyemize ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu. Daha sonra bir sonraki toplanma tarihi ile alakalı mutabık olan temsilciler, belediyeden ayrıldı.

 

8 Ocak 2017 , Pazar Bu haber toplam 806 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU