Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Öztürk çipliye geçiyor


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 3 yıl içinde nüfus cüzdanının yerini alacak olan yeni nesil çipli kimlik kartı için müracaatını gerçekleştirdi.

Kart ücreti

İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü ziyaret ederek ilk önce İlçe Nüfus Müdürü İbrahim Kurtoğlu’ndan sistem ile ilgili bilgi alan Başkan Öztürk daha sonra ilgili birimden müracaatını gerçekleştirdi. Parmak izi ve avuç içi biyometrik kayıtlarını yaptıran Başkan Öztürk, daha sonra kart ücreti olan 16 TL’yi yetkililere vererek işlemini tamamladı.

 

Parmak izi

Yeni kimlik kartının içerisinde bütün bilgilerin muhafaza edildiği teknolojik bir çip olduğunu ifade eden Erenler İlçe Nüfus Müdürü İbrahim Kurtoğlu, “Büyük ve önemli bir hizmet. Parmak izi kayıtlarının alınması nedeniyle de ileride suç ile mücadelede ve suçların önlemesinde, suç işlendikten sonra da faillerin yakalanmasında çok önemli olacak bu sistem. Herkesin kayıt altına alınmış olması çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Hayırlı hizmet

Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise, yeni çipli kimlik kartı hizmetinin çok önemli bir hizmet olduğunu belirterek, Kimlik Kartı Projesi’nde emeği geçenlere teşekkür etti ve "Hayırlı bir hizmet. Eski nüfus cüzdanlarımız cüzdanımıza sığmıyordu. Ama şu anda gerçekten çok güzel oldu. Ehliyetlerimiz ve pasaportlarımızda bu şekilde olacak. Her gittiğimiz yerde önümüze çıkacak. İşlerimiz kolaylaşacak. Herkes bu sistemin içerisinde olacak” dedi.

13 Ocak 2017 , Cuma Bu haber toplam 910 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU