Günün Tarihi:23 Kasım 2020

‘Topyekun sahada olacağız’


Anayasa değişikliğinin ülkeye zarar vereceğini ifade eden CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, “Ülkemizin parlamenter sisteme ihtiyacı var ve bu bir rejim değişimidir. Biz topyekûn bir şekilde sahada olarak vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz" dedi.

Her ilçeye bir vekil

Cumhuriyet Halk Partisi Ayça Taşkent Anayasa değişikliği ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacı ile sahada olacaklarını ifade etti. Taşkent, “ Geçmiş dönemlerde milletvekili olan ve şu anda görevi olmayan 20’ye yakın milletvekilini aradık. Kendilerinden Sakarya ilindeki çalışmalarımızda bizlere destek olmalarını rica ettik. Önümüzdeki ay içerisinde gelecekler ve her ilçede bir vekil ile birlikte çalışma gerçekleştireceğiz. Her ilçeye bir vekil gelecek ve 2-3 gün orada kalarak çalışmalara katılacaklar. Parti büyüklerimizi de bu işin içine katacağız ve yöneticilerimiz de bu çalışmalara destek verecekler” dedi.

 

Vatandaşa anlatacağız

Taşkent, “ Bu çalışmada başkanlık sisteminin ülkemizi nasıl bir geleceğe sürükleyeceğini vatandaşlarımıza anlatacağız. Tam demokratik bir ülke olmamız gerekirken bunun için çaba sarf etmemiz gerekirken bu rejim değişikliğinin ülkeye zarar vereceğini anlatacağız. Vatandaşlarımızı bu rejim değişikliği konusunda uyaracağız” ifadelerini kullandı.

 

Yangından mal kaçırma

Genel Merkezin rejim değişikliği ile ilgili bir kitapçık hazırladığını belirten Taşkent, “Bununla ilgili öncelikle yöneticilerimizi ve partililerimizi bilgilendireceğiz. Daha sonra da topyekûn bir şekilde sahada vatandaşlarımızı rejim değişikliği konusunda bilgilendireceğiz. Anayasa metinleri herkesin görüşü alınarak oluşturulmalıdır ancak yapılan bu değil. Halkı hiçbir şekilde bilgilendirmiyorlar ve yangından mal kaçırır gibi hareket ediyorlar” dedi.

 

Seçime hazırız

CHP vekillerinin yasanın geçmemesi için mücadele ettiklerini belirten Taşkent, “ Biz çıkan her sonuca göre hazırız. Erken seçime de hazırız” dedi. Taşkent, “14 senedir iktidarda olan parti bugüne kadar ne yapamadı ki anayasa değişikliğine ihtiyaç duyuyor. Fiili durumda anayasaya aykırı işler yapılıyor. Bu fiili durumun düzeltilmesi gerekirken Anayasa’ya buna uydurulmaya çalışılıyor. Ülkenin parlamenter sisteme ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. 

15 Ocak 2017 , Pazar Bu haber toplam 915 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU