Günün Tarihi:23 Ocak 2022

‘Bizim bizden başka dostumuz yok’


Ferizli’de “Şehitlerimizin izinde, Peygamberimiz Aynasında Birlik ve Beraberlik” konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Başkan Soğuk, “Gerçek olan şu ki bizim, bizden başka dostumuz yok” dedi.

Katılım

Düzenlenen konferansa konuşmacı olarak ekranların sevilen isimlerinden İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu katıldı. Ferizli Belediyesi’nin Ferizli Merkez Camii Konferans Salonu’nda düzenlediği programa, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Emniyet Amiri Murat Köksal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, İlçe Müftüsü İsmail Temel, siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, İlahi Sanatçısı Ahmet Kemal Bacak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın selamlama konuşmasını gerçekleştiren Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu ifade etti.  

Destek verelim

Ülkemizin büyük bir terör saldırısı ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Soğuk, “İç ve dış terör örgütlerinin ortak hareket etmesiyle birlikte çeşitli şehir merkezlerimizde bombalı saldırılar düzenlenmekte, terör örgütleri tarafından ülkemiz karıştırılmak ve yok edilmek istenmektedir. Haçlı orduları kullandıkları taşeron terör örgütleriyle birlikte İslam coğrafyasını karıştırmak istiyorlar. Gerçek olan şu ki bizim bizden başka dostumuz yok. Hep birlikte bu oyunu bozmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek verip milletimizin gücünü arkasında hissettirmeliyiz. Ferizli’miz 15 Temmuz gecesi yaptıkları ve Halep’e yaptığı yardımla üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır” diye konuştu.

Aynı zihniyet

Selamlama konuşmasının ardından Döngeloğlu, ‘El Münir şehitlerimizin izinde ve birlik-beraberlik’ konulu söyleşiyi sundu. Hak ile batılın kıyamete kadar mücadele edeceğine vurgu yapan Döngeloğlu, “Eğer bu cennet vatanda yaşıyorsak, bunun bedelini ödemek zorundayız. Sen rahat dursan da düşman durmayacaktır. Hz. Adem döneminden günümüze, günümüzden kıyamete kadar da hak ile batılın mücadelesi sürecektir. Hz. Ali’yi kafir deyip öldürenler, Hz. Osman’ı hırsızlıkla suçlayıp öldürenler, Abdülhamit Han’ı diktatör deyip öldürenler günümüzde de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diktatör deyip saldırıyorlar” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ı yedirtmeyiz

Döngeloğlu konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi; “Bir Abdülhamit Han’ı kaybetmekle aslında 100 yıllık hayalimizi kaybettik. 100 yıl sonra ülkemizin başına ilk defa Davos’ta, İsrail’e meydan okuyup siz çocukları öldürmeyi iyi bilirsiniz diyen, Batılı emperyalist güçlere tokat gibi cevap veren, tüm İslam Coğrafyası’na sahip çıkan bir lider geldi. Gün, birlik ve kardeş olma günüdür. Siyasi görüşümüz, etnik kimliğimiz ne olursa olsun sağlam duracağız ve Recep Tayyip Erdoğan’ımızı kimseye yedirmeyeceğiz. Allah içimizdeki ve dışımızdaki düşmanlarımıza fırsat vermesin. Her milletten iyi de çıkar, kötü de. Birbirimizi sevelim.”

16 Ocak 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 872 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU