Günün Tarihi:28 Ocak 2020

Örnek davranışa ödül


Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi Hasta Nakil personelinin örnek davranışı, Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam tarafından takdir belgesiyle ödüllendirildi.

Ağırladı

10 gün önce Adapazarı Tekeler Mahallesi sakinleri tarafından tedavisi için hastaneye getirilen 68 yaşındaki kimsesiz Nusret Kara’nın halini gören sağlık personeli, yaşlı adamı önce tıraş edip yıkamış, sonra yeni elbiseler giydirerek ayaklarındaki yaraları temizleyip pansuman yapmıştı. SAÜEAH’dan Hendek Devlet Hastanesi’ne nakil için hastayı almaya giden Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi hasta nakil aracı görevlileri Ergin Kemiköz, Gökmen Deniz ile Cem Yıldız’ın örnek davranışı takdir topladı. Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Semih Songür ile birlikte örnek davranışlarıyla takdir toplayan sağlık personelini makamında ağırladı.

‘Gönülden kutluyorum’

Sağlam, sağlık personeline gösterdikleri duyarlılıkta ötürü teşekkür belgesi verirken, “İşinizi yaptığınız esnada kimsesiz yaşlı bir insanın halini görüp, ona yardım eli uzattınız. Onu temizlediniz, yıkadınız, yeni elbiseler alıp ıstırabını dindirmek için ayaklarındaki yaralara pansuman yaptınız. Bunu kimse sizden istemedi, ancak sizler insanlık vazifenizi yerine getirerek güzel bir iyilik yaptınız. Yaşlı adamın birkaç gün önce hastanede tedavi görürken vefat ettiğini öğrendik. Onun son zamanlarını iyi geçirmesine vesile oldunuz, bu davranışınızı gönülden kutluyorum” dedi.

‘Yardımcı oluyoruz’

Örnek davranışlarından dolayı takdir belgesi alan Ergin Kemiköz, Gökmen Deniz ile Cem Yıldız ise görevleri sırasında kimsesiz ve düşkün insanlarla karşılaştıklarını dile getirerek, “Biz aslında bu amcamız gibi birçok insana aynı şekilde elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Bu durumları çalışma arkadaşlarımız dışında pek paylaşmayız. Bu konunun haber olmasını açıkçası kimsesiz ve bakıma muhtaç olan yaşlı amca için istedik. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, olayın başında hemen kendisine sahip çıktı, tedavisi için girişimlerde bulunuldu. Tedavisi bittikten sonra yaşlı bakım evine yerleştirilecekti. Son zamanlarını rahat geçirecekti, ancak ömrü vefa etmemiş. Allah rahmet eylesin” diye konuştular. 

23 Ocak 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 813 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU