Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

‘FETÖ’ iddialarını bakanlık yalanladı


Cumhuriyet Gazetesi’nin “Bu ‘Coş’ku şüpheli” şüpheli başlığı ile verdiği ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ile 4 valinin daha FETÖ araştırması kapsamında pasaportlarının iptal edildiğine yönelik haberine yönelik İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı.

 Cumhuriyet’in haberi

Cumhuriyet Gazetesi’nden Alican Uludağ’ın haberine göre,  Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK) yürüttüğü “paralel devlet yapılanması” araştırması kapsamında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın merkeze çekilen vali kardeşi Adnan Yılmaz’ın bulunduğu 5 valinin Bank Asya’da hesabı bulunduğu, Kimse Yok mu Derneği’ne bağış yaptıklarının tespit edildiği iddia edildi. Bu kapsamda aralarında şu anda Giresun Valisi olan eski Akyazı Kaymakamı Hasan Karahan ile Vahdettin Özcan, İbrahim Şahin’in de yer aldığı  5 valinin pasaportlarının iptal edildiği öne sürüldü.

 

 

Bakanlık açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, bu olayı yalanlarken,

“Bugün bir gazetede yer alan valilerin pasaportlarına tahdit konulduğuna ilişkin haberle ilgili olarak,

Devlet Denetleme Kurulu’ndan adı geçen valilerimizle ilgili Bakanlığımıza intikal eden bir soruşturma mevcut olmayıp, pasaportlarının tahdidi söz konusu değildir” açıklamasında bulundu.

 

 

Vali Coş, “Böyle bir olay yok”

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Cumhuriyet Gazetesi’nin kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmaya çalıştığını ifade ederek, “Bilindiği gibi gazete ile aramızda süren 10’u aşkın dava var. Böyle bir olayda yok. Biz kendimizden eminiz. Bizim gidecek bu vatandan başka vatanımız da yok” dedi.

Vali Coş, bu konuda İçişleri Bakanlığının da kamuoyuna gerekli duyuruyu yaptığını ve böyle bir tahdidin söz konusu olmadığını açıkladığını ifade etti.

23 Ocak 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1550 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU