Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Erbakan Milli Görüşü anlattı


Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Milli Görüş demek, Türkiye'nin öncülüğünde İslam birliğinin kurulması ve bu güç sayesinde adaletin, hakkın hakim olduğu bütün insanlık için yeni bir saadet dünyasının kurulmasıdır" dedi.

Kur’an-ı Kerim

Erbakan, vakfın Sakarya temsilciliğince Ofis Sanat Merkezi (OSM) Konferans Salonu’nda düzenlenen İl Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Milli Görüş zihniyetinin Kur’an-ı Kerim'den temelini alan bir fikriyat olduğunu söyledi.

Cihat ibadeti

Bu zihniyetin bütün insanlığın ahiret ve saadeti, Müslüman olsun olmasın 7 milyar insanın maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulması için çalışmak olan cihat ibadeti üzerine oturtulmuş bir hareket olduğunu vurgulayan Erbakan, bütün bu gerçekleri bilen Türkiye'deki Müslümanların önemli bir kesiminin cihadın yapılması gerektiğini, Milli Görüş'ün Türkiye ve dünyada hakim kılınması gerektiğini söylediğini aktardı.

İnanç özgürlüğü

Erbakan, "Milli Görüş, Erbakan hoca ve İslam demek, sadece namaz kılmak, imam hatibe gitmek, hafız olmak, Kuran Kursu'na gitmek, eşimizin başını örtmesi, herkesin rahatça umreye, hacca gitmesi, ibadetini yapması demek değildir. Bu gerçeği gözardı ediyorlar ve bu noktada bir kavrama eksikleri var. Erbakan hocamız sadece inanç özgürlüğü için bu mücadeleyi yapıyor olsaydı ve 28 Şubat tiyatrosu sadece Erbakan hocamız namaz kıldığı, hanımı başörtülü olduğu, Refah Partisindekiler başını örtüp ibadet ettikleri, Başbakanlık konutunda sakallı, cübbeli, sarıklı hocalara iftar yemeği verildiği için yapılmış olsaydı, o zaman bu denilenler doğru olurdu ama bu böyle değil. Neden değil? Çünkü Milli Görüş aynı zamanda inanç özgürlüğüyle birlikte namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek, imam hatibe gitmek, tecvitle kuran okumak, bütün bunlarla birlikte asıl olarak Milli Görüş demek, Türkiye'nin öncülüğünde İslam birliğinin kurulması ve bu güç sayesinde adaletin, hakkın hakim olduğu bütün insanlık için yeni bir saadet dünyasının kurulmasıdır." ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Erbakan, vakfın ilçe temsilcilerine rozet taktı.

24 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 744 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU