Günün Tarihi:29 Kasım 2021

‘Yeni bir Sakarya oluşuyor’


AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, İl Başkanı Fevzi Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti. İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar, İsen’i yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ağırladı.

‘Yasa gerekiyor’

İsen’e ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar, sektörün sorunlarını da dile getirdi. Gürpınar, “Bizim en büyük sorunumuz 1938 model bir yasa ile idare edilmeye çalışılmamız. Bunun günün şartlarına uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Sektörü ilgilendiren bir müteahhitlik yasamız da yok. Her önüne gelenin yaptığı bir sektör haline geldik. Sektörün disiplin içerisine alınması gerekmektedir. Bugün Sakarya’da yapılan inşaatların yüzde 80’i change müteahhitler yapıyor” dedi.

‘Siyasetin üstünde’

Gürpınar, “Bilimsel anlamda bizim de size her zaman desteğimiz olacaktır. Örneğin Acarlar Longozu konusunda sıkıntılar var. Bunlarla ilgili o bölgede çalıştay yaptık. Teknik konularda her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bilimin biraz siyasetin üzerinde olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Eylem planı’

Siyaset kurumunu toplumla devlet arasındaki köprü olarak gördüklerini ifade eden Milletvekili Mustafa İsen ise, “Bu meseleleri ilgili makamlara taşıyacağımızdan emin olun. Seçim öncesinde de daha çok STK’ları ziyaret ederek bu sorunları dinlemeyi tercih ettim. Parlamentoyu tanıma aşamasını geçirdik ve Sakarya için bir eylem planı hazırladık. Bu plan çerçevesinde yürüyoruz. Sakarya potansiyel imkânları çok yüksek bir şehir ve bizler de bu potansiyeli iyi değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Yeni Sakarya

Sakarya’nın sanayi şehri olarak ön plana çıkmaya başladığını belirten İsen, “Aynı zamanda çok önemli de bir tarım şehriyiz. Önemli tarım arazileri var sınırlarımız içerisinde. Eğitim konusunda da ikinci bir üniversiteyi şehrimize kazandırarak burayı bir eğitim kenti haline getirmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz hafta liman faaliyete geçti, bu da çok önemli bir gelişmeydi. Limanın Sakarya’ya sağlayacağı çok ekstra imkânlar var. Orada lojistik alanlar teşekkül edilecek. Bütün bunlarla yeni bir Sakarya oluşuyor. Yeni Sakarya’nın her birimizin yükümlülükleri var” dedi.

Stat arazisi

Stat arazisi ile ilgili bir soru sorulması üzerine ise İsen, “ Bu alan ile ilgili daha önceden yapılmış bir sözleşme var. Bunar karşılık kamuoyunun bir tepkisi var. Bu oturulur tartışılır. TOKİ’nin bir hakkı var ancak şehrin de bir tepkisi var bu oturulur konuşulur. Elbette ben de yeni yeşil alanların açılmasını isterim ama makul bir çerçevede çözülmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

24 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 1185 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU