Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

İş dünyasına yardım çağrısı


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Kızılayı Sakarya Şubesi tarafından Halep’e yönelik başlatılan yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor.

Yardım elimizi

Kızılay ile imzaladıkları Halep’e yardım kampanyasının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Mahmut Kösemusul, iş dünyasına çağrıda bulunarak, “Sakarya’mız kardeşliğe verdiği büyük önemle bilinen bir şehirdir. Yaşanan sıkıntılı günlerde yardım elini uzatan iş dünyamızın tüm mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Şimdi de Türk Kızılayı’mızla birlikte yardım kampanyası başlattık. Yardımseverliği, ümmet bilincini, kardeşliği göstermenin tam vaktidir. SATSO Ailesi olarak soykırıma, adaletsizliğe, sessiz kalan dünyaya inat Halepli kardeşlerimizin yanında olalım, kalbimizi açalım, elimizi uzatıp ekmeğimizi paylaşalım” dedi.

Yardım nasıl olacak?

Daha önce imzalanan protokol kapsamında SATSO, yardım çalışmasında aktif rol üstlenirken, toplanacak yardımlar nakdi ve ayni yardımlardan oluşacak ve asgari koli bazında olacak. Giyim malzemeleri kullanılmamış, gıda maddelerinin son kullanma tarihi geçmemiş ve yakın tarih olmamasına özen gösterilecek.

Toplanacak nakdi yardımlar,

Denizbank                 İBAN: TR29 0013 4000 0067 5220 0000 01

Ziraat Bankası           İBAN: TR87 0001 0000 1900 0018 6853 88

Hesap numaralarına “HALEP” şehri düşürülerek şartlı bağış şeklinde yatırılacak ve belgelendirilecek, ayni yardımlar nakliyesi mümkün ise SATSO veya bağışçının katkıları ile gerçekleşecek, yetersiz kalındığı durumlarda ise Kızılay’a ait araç ve personel ile yardımlar toplanacak. Kızılay’ın depolarında sevk edileceği güne kadar muhafaza altına alınacak.

İşte kolilerde olacaklar

Toplanacak olan malzemeler de belirlendi. Buna göre kumanya kolisi içinde su, bisküvi, meyve suyu. Bebek Bakım Seti’nin içinde bebek bezi, ıslak mendil ve bebek maması, süt tozu ve çocuk aspirini olacak. Gıda kolisinde konserve olacak. Giyim kolilerinde kışlık bay-bayan giyim, ayakkabı ve bot. Çocuk kışlık giyim ayakkabı ve bot yer alacak. Acil barınma kiti içerisinde battaniye, uyku tulumu, yatak bulunacak. Son olarak hijyen kolileri içerisinde hasta bezi, bayan hijyen, sabun şampuan ve deterjan olacak.

Son gün 3 Şubat

Dün SATSO’nun tüm üyelerine mail üzerinden hatırlatma yapan Genel Sekreter Yiğit Ateş, “Halep'te yaşanan insanlık dramının yaralarını sarmak için başlatmış olduğunuz yardım kampanyamıza son katılım tarihi 3 Şubat Cuma günü akşamı olup, desteklerinizi ve yardımlarınızı rica ederiz” dedi. 

24 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 871 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU