Günün Tarihi:21 Nisan 2021

‘Bu ayıp hepimizin’


İl Koordinasyon Kurulu’nda konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, Kamu binalarının inşaatlarının sorunlu olduğunu belirterek, “ Binaların kalitesi üçüncü sınıf ama verdiğimiz para birinci sınıf bu ayıp hepimizin” dedi.

‘Özen gösterilmeli’

Vali Coş, “Ödemelerimiz her zaman birinci sınıf ama bu bina dahil olmak üzere alınan inşatlar üçüncü sınıf. Hepsi kusurlu ve ayıplı imalatlar. Bu ayıp hepimizin. Bundan sonra aynılarının yaşanmaması için kendi evimizin projesi gibi takip etmeliyiz. Gereken özen gösterilmiyor ve gerekli denetimler yapılmıyor. Uygulama aşamasında dikkat etmeliyiz. Malzeme seçiminden renk seçimine kadar hepsi ile ilgili olmalıyız. Evimize nasıl kendimiz seçiyorsak her şeyi yapılan imalatın sağlıklı olması için özen göstermeliyiz” dedi.

Ciddi problemler

Daha geçici kabulü bile yapılmayan birçok binada aksaklıkların ve eksiklerin olduğunu belirten Vali Coş, “ Ciddi problemler var ancak biz parasını birinci sınıf ödüyoruz. Elemanlarımız yeterli değilse onları eğitelim. Kalorifer petekleri bile yanlış yere yerleştiriliyor. Bu sorumsuzluktan kaynaklanıyor. Bundan sonra bu gibi durumlarla karşılaşırsak soruşturma açacağız. Ve sadece denetim elemanları değil birinci derece amirlerini de mesul kılacağız. Herkes bu işlerle ilgilensin. Birinci sınıf para ödüyorsak birinci sınıf inşaat istiyoruz” dedi.

Ampul seçimine kadar

Dökülen betondan ampul seçimine kadar her şeyle ilgilenilmesini isteyen Vali Coş, “ Bu salonda bile bir sarı bir beyaz ışık var. Böyle iş olmamalıdır. Denetim işleri tüm ekip olarak yapılmalıdır. Herkes işi bizzat takip etmelidir. Devletin parasını harcarken dikkat etmeliyiz. İşin yapılması için de çok uzun süreler vermeyin. 300-400 gün süre olur mu?” dedi.

İşte Vali Coş'un konuşması: 

https://youtu.be/7-z64qTyWpE

26 Ocak 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1062 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU