Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

TÜVASAŞ'ta müdürler değişti!


Türkiye’nin en büyük kamu kuruluşlarından olmasına rağmen, 2 yılı aşkın süredir verilen tüm sözlere karşılık halen vekaletle yönetilen TÜVASAŞ’ta daire başkanları ile müdürlerin değişmesi şok etkisi yarattı.

Neredeyse tamamı

TÜVASAŞ’ta bir anlamda rotasyon niteliği taşıyan ve neredeyse üst düzeyin tamamını kapsayan görev değişimlerinde, daire başkanları, şube müdürleri ile uzman ve müşavirlerinde görev alanları yenilendi. Bazı isimler ‘kızak’ tabir edilen görevlere atanırken, ‘kızak’ta olan bazı isimlerde aktif göreve getirildiler.

Yeni genel müdür   

TÜVASAŞ’ta çalışanlar arasında şok etkisi yaratan değişim, ‘Yeni genel müdür mü geliyor?’ sorusunu da gündeme getirmeye yetti. Ancak, şu an için fabrikaya bir genel müdür bulunamadığı, değişim ile en azından fabrikaya bir hareket getirmesinin amaçlandığı öğrenildi.  

Tüvasaş yer değişiklikleri ve atamalar

-Başmühendis Ercan ÇEVİREN, Onarım Fabrikası Müdürlüğü,  -Şube Müdürü Mustafa Demir, Boji Fabrikası Müdürlüğü,  -Başmühendis Tacettin TURAN, İmalat Fabrikası Müdürlüğü, -Mühendis Sedat DEMİREL, mevcut görevine ilaveten Kimyasal İşlemler Fabrikası Müdürlüğü,  -Başmühendis Handan ZEYTİNOĞLU, İç Kontrol ve Yönetim Sistemleri Şube Müdürlüğü, -Mühendis Yusuf KÜPRAY, Kalite Kontrol Dairesi Başkanlığı Laboratuvar Şube Müdürlüğü, -Uzman Mesut EŞSİZ, Planlama Dairesi Başkanlığı Malzeme İhtiyaç ve Üretim Planlama Şube Müdürlüğü, -Mühendis Mehmet Şakir ÇELEBİ, AR-GE Dai. Başkanlığı Yeni Projeler Koordinasyon Şube Müdürlüğü, -Mühendis Ahmet Taner SARIHAN, AR-GE Dai. Başkanlığı İmalat Modernizasyon Koordinasyon Şube Müdürlüğü, -Mühendis Alper TAŞCI, AR-GE Dai. Başkanlığı Elektrik-Elektronik Koordinasyon Şube Müdürlüğü, -Mühendis Demirhan Dinçer GÜRSOY, AR-GE Dai. Başkanlığı Araş. Şart. Dök.Şube Müdürlüğü, Görevlerini vekaleten yürütmek üzere;

 

-Müşavir Harun ERGENE, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürütmek üzere,

-Şube Müdürü Semih GÜRBORA, Kalite ve Standardizasyon Dai.Başkanlığı Üretim Onarım Şube Müdürlüğüne, -Şube Müdürü Yaşar Nadi YILDIR, Teknik Hizmetler Dai. Başkanlığı İdari ve Teknik İşler Şube Müdürlüğüne, -Şube Müdürü Aydın ÇALAPVERDİ, Personel Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne, -Şube Müdürü Muharrem AKSOY, İdari İşler Dai. Başkanlığı İaşe ve Sosyal Tesisler Şube Müdürlüğüne, -Başuzman Akın TEKİN AR-GE Dairesi Başkanlığı, -Başmühendis Vedat TUNÇBİLEK  ve Teknik Şef  Elif OKTAY AKBAŞ, Planlama Dairesi Başkanlığı emrinde, Yer ve görev değişikliği suretiyle görevlendirilmişlerdir.

 

-Personel Dairesi Başkanı Harun ERGENE, Genel Müdürlükte  Müşavir, - İdari İşler Dairesi Başkanı Hamza BALCILAR, Genel Müdürlükte  Müşavir, - Malzeme Dairesi Başkanı Kenan DURMUŞ, Genel Müdürlükte Müşavir, - AR-GE Dairesi Başkanı Nuri SEZER, Genel Müdürlükte Müşavir, - Satınalma Dairesi Başkanı Kadri BAYDU, Genel Müdürlükte Müşavir, - İmalat Fabrikası Müdürü Akın TEKİN, Genel Müdürlükte  Başuzman, - Planlama Dairesi Başkanı Mehmet ASLIBAY, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı, - Başuzman Zeki KÜÇÜK, İdari İşler Dairesi Başkanı, - Müşavir Mustafa ERSOY, Satınalma  Dairesi Başkanı, -Başuzman Yusuf ALDEMİR, AR-GE Dairesi Başkanı, - Boji Fabrikası Müdürü Mehmet AKBAŞ, Teknik Hizmetler Dairesi Başkanı, - Şube Müdürü Eren BULDUR, Personel Dairesi Başkanı, - Şube Müdürü Aydın GÜZEL, Planlama Dairesi Başkanı, - Onarım Fabrikası Müdürü Orhan AYDEMİR, Malzeme Dairesi Başkanı,

 

 

 

27 Ocak 2017 , Cuma Bu haber toplam 3226 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU