Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

‘Akyazı sağlık kenti olacak’


Önümüzdeki aylarda Sakarya’ya kurulması YÖK tarafından karara bağlanan Orhan Bey Üniversitesi ile ilgili toplantılar ve çalışmalar devam ederken, Akyazı’ya kurulması kararlaştırılan bölüm ile ilgili detaylar kesinleşmeye başladı.

İsen’in toplantısı

Geçtiğimiz gün Akyazı’da Kaymakam Ömer Kalaylı, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve il yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Akyazı Oda başkanları, sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen ile yaptığı toplantıda istenen fakültenin yerine meslek yüksekokulunun kurulacak olmasını görüşmüşlerdi.

Herkese teşekkür

Toplantıya basın davet edilmezken, detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Toplantıda konuşan Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, “İlçemize kazandırılacak olan ve onay işlemleri alınan Sakarya Orhan Bey Üniversitesi’ne bağlı 4 yıllık Uygulamalı Sağlık Bilimleri Okulu’nun yapılması ve ilçemize bu okulu kazandırmak amacıyla bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemizi her yönden kalkındıracak ve daha da ilerilere taşımasını umut ediyorum” dedi.

Meyvesini verdi

Toplantıda Sakarya Milletvekili Mustafa İsen de, yapılan çalışmaların nihai noktaya geldiğini belirterek, “Bugüne kadar Sakarya’ya kurulacak Orhan Bey Üniversitesi’nin en az bir veya daha fazlasının fakültesinin Akyazı’ya kurulması için konuyu yakından takip ettik. Yine benimle birlikte Akyazı’dan belediye başkanımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız, il ve ilçe teşkilatımız ve onların yönetim kurulu üyeleri, tüm oda başkanlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın çabaları meyvesini verdi” dedi.

Karar netleşti

İsen, “Yüksek Öğrenim Kurulu YÖK ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde, Akyazı’ya 4 yıllık Uygulamalı Sağlık Bilimleri okulun gelmesi için gerekli kararı netleştirdik. Akyazı 4 yıllık Uygulamalı Sağlık Bilimleri Okulu’nun yapılması ile sağlık ve jeotermal açısından oldukça gelişecek ve Sakarya’nın jeotermal ve sağlık kenti Akyazı olacak” dedi. Uzun uğraşlar ile ilçede fakülte heyecanı yaşayan yöneticilerin hevesi kursağında kalırken, açılacak olan Meslek Yüksek Okulu’nun yanı sıra en az bir fakülte isteğinde ısrarcı olacaklarını belirttiler. 

28 Ocak 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1007 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU