Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Ailelere danışmanlık hizmeti


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma Birimi, alanında uzman kadrosu ile çocuk, ergen, genç, yetişkin, aile ve çiftlerin psiko-sosyal sorunlarının çözümüne yardımcı olmak amacıyla koruyucu, önleyici, eğitici ve geliştirici nitelikte hizmetler sunmaya

Aile danışmanlığı

Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet elinin ilçelere uzanmasıyla açılan Akyazı ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezlerinde de Şubat ayından itibaren aile danışmanlığı hizmetlerinin başlatılacağını söyledi.

Ailelere yönelik

Aile Danışma Birimleri tarafından sunulan hizmetler ile ilgili bilgi veren Kıroğlu, “Danışmanlık hizmetleri temelinde çalışmalarını sürdüren birimimiz de ailelere yönelik konferans ve seminerler, yetişkinler için atölye çalışmaları, çocuk ve ergenler için psiko-sosyal açıdan destekleyici çalışmalar ile Sakarya’da ikamet eden tüm vatandaşlar için faaliyetler düzenlemekteyiz” ifadelerini kullandı.

Ebeveyn eğitimleri

Aile Danışma Birimlerinin 3 ana başlık altında faaliyetlerini yürüttüğünü ifade eden Kıroğlu, “Bireysel, çocuk, evlilik ve çift danışmanlığı olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra aktif olarak devam eden aile eğitimleri ile aile ve çocuk yetiştirme konusunda bilgi vererek, anne-babaların olumlu ebeveyn becerilerinin geliştirilmesi, aile içi problemleri çözme yöntemleri ve aile bağlarının güçlendirilmesine yönelik eğitimler veriyoruz” diye konuştu.

Güçlü hizmet eli

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere kazandırılan Sosyal Gelişim Merkezlerinin ilçelerde yaşayan vatandaşlara en iyi şekilde hizmet edeceğini söyleyen Kıroğlu, “Bizler de Sosyal Gelişim Merkezlerinin ilçelerde de faaliyete geçmesiyle birlikte Aile Danışma Birimi olarak ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız için hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Bundan sonra Şubat ayı itibari ile Akyazı ve Geyve Sosyal Gelişim Merkezlerinde de Aile Danışmanlığı hizmetini sunacağız” şeklinde konuştu.

İletişim numaraları

Kıroğlu, ilçe Sosyal Gelişim Merkezlerinde verilecek aile danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşların Geyve Sosyal Gelişim Merkezi için 517 10 06 – 07 iletişim numarasından, Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi için 418 18 36 iletişim numarasından aile danışmanlığı randevuları ve hizmet sağlanan günlerle ilgili bilgi edinebileceklerini ifade etti.

 

31 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 864 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU