Günün Tarihi:29 Kasım 2021

Kocaali’ye modern arıtma


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Kocaali ilçesine hizmet sunacak olan Kocaali Atıksu Arıtma Tesisinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

50 milyonluk

Rüstem Keleş, “Sakarya’nın birçok bölgesinde inşa ettiğimiz atıksu arıtma tesisleri ile şehrimizin atıksularını yüksek teknoloji ile arıtıyoruz. Kuzey bölgemize yeni bir tesis daha kazandırıyoruz. 50 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiğimiz Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi ekiplerimizin yoğun çalışmalarıyla hızla yükseliyor” diye konuştu.

Havuz inşası

Devam eden projelerin 650 milyon lirayı bulduğunu belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Hayata geçirdiğimiz altyapı, içmesuyu ve atıksu projeleri ile Sakarya’yı daha yaşanılabilir bir şehir haline getirebilmek için çalışıyoruz. Kocaali’de önemli bir proje devam ediyor. Bölgeye 50 milyon liralık bir yatırım daha yaparak Kocaali ilçemizin tüm atıksularını yüksek teknoloji ile arıtacak bir tesis inşa ediyoruz. Atıksu havuzlarının inşası sürüyor. Hızlı bir şekilde Kocaali Atıksu Arıtma Tesisimizi tamamlayarak ilçemizin atıksu sorununu ortadan kaldıracağız. Tüm gayretimiz şehrimizi sağlam altyapı ile buluşturarak doğal güzellikleri korumak” ifadelerini kullandı.

121 kilometrelik

Keleş, “Atıksu arıtma tesisimiz bölgede inşa ettiğimiz entegre atıksu altyapısının bir parçası olacak. Proje kapsamında Kocaali’ye 121 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ettik. Söz konusu hatta çalışmalarımız tamamlandı. Hat üzerindeki 6 adet terfi merkezinin mekanik aksamın montajları ise son aşamaya geldi. Hem Kocaali Atıksu Arıtma Tesisimiz hem de 121 kilometrelik kanalizasyon hattımız tamamlandığında birbiri ile entegre olacak. İlçemizin atıksuları toplanarak inşa ettiğimiz modern tesiste yüksek teknoloji ile arıtılacak. Projemizin tamamlanmasıyla bir ilçemizin daha atıksu sorununu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

31 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 920 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU