Günün Tarihi:16 Temmuz 2020

LDP’nin Genel Başkanı Sakaryalı Tırpancı oldu


Liberal Demokrat Parti’nin (LDP) pazar günü gerçekleştirilen 8. Olağan Kurultayı sonucunda Sakaryalı Gültekin Tırpancı Genel Başkanlığa seçildi.

Divan Kurulu

LDP Kurultayı’nda Divan Başkanlığını M.Sinan Satır üstlenirken, üyelikleri ise Sinan Altınkök, Serap Bora ve Selçuk Avcı yaptı. Divanın teşekkülünden sonra, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden kurultayda, 2013  yılından  bu yana  yapılan çalışmaları Genel Başkan Yardımcısı Ali  Külhan partililere aktardı.

Sürpriz çekilme

Genel Başkan Cem Toker, kurultayda sürpriz bir kararla aday olmadığını açıkladı. Delegeler  bu  sürpriz  karar  karşısında bizi  bırakamazsınız baskısı ile yeniden göreve getirmek istediler Ancak Toker, “Dinlenmem  gerekiyor. Partimizin kuruluşundan bu yana birlikte  çalıştığımız  Gültekin Tırpancı  adayımızdır. Bu güne kadar bana güvenen ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tırpancı seçildi

LDP Genel Başkanlığı’nı 11 yıl 7 aydır yürüten Cem Toker, genel başkanlığı Gültekin Tırpancı’ya derettiğini açıkladı. Tırpancı tek liste ile gidilen seçimlerde genel başkan oldu. Tırpancı daha önce Sakarya il başkanlığı, milletvekili adaylığı ve son olarak partide genel başkan vekili olarak görev yapıyordu. 

31 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 1065 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU