Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Çalışmalarda sona gelindi


Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalar kapsamında, Aziziye ve Kabakoz Mahallesi’nde devasa yağmur suyu drenaj kanalları yapımında sona yaklaştı.

Büyük rahatlık

Bir yıldan beri ilçe genelinde yürütülen altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen yağmur taşkınlarının bu sene gerçekleşmediğini görüyoruz. Kasım ayı içerisinde yaşadığımız yoğun yağmur yağışı ve ocak ayının ilk haftalarında yağan karın erimesi ilçemizde olumsuzluklara sebep olmadı. Buda çalışmalarımız yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladı demektir” dedi.

Yağmur suyu tahliyesi konusunda ilçeye büyük bir rahatlama getirecek projenin genel uzunluğunun yaklaşık 17 kilometre olduğu açıklanırken, son olarak yağmur suyu mazgal ve menfezleri ile kot farkından sebep yağmur suyu birikintilerinin ana hatlara deşarj edilebilmesi için ara bağlantı hatlarının yapımının devam ettiği bildirildi.

Büyük kısmı tamam

Proje ile güzergâh boyunca sorunu çözebilecek uzunlukta yağmursuyu drenaj hattı çalışmalarında sona yaklaşıldığının bilgisini veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmada devasa kutu menfez yapımının yanı sıra çeşitli ebatlarda beton künk boruların kullanıldığını da belirttiler. Drenaj işlerinin belirlenen süreden erken bitirilmesi ve Karasu halkının mağdur olmaması için yoğun çaba sarf eden Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, işin yüzde 85’inden fazla kısmını tamamladı. Çok sayıda iş makinesi ve personel tarafından yoğun bir şekilde sürdürülen alt yapı çalışmaları vatandaşların takdirini topluyor. Projenin 2017 yılı içerisinde tamamen bitirilip faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Sorunlar kalkacak

Yağmur suyu çalışmalarının, her geçen gün büyüyen Karasu için uzun vadeli bir çözüm sağlayacağını ifade eden Başkan İspiroğlu, “Projelerimize sabır ve destekleriyle yardımcı olan Karasu halkı sadece kendileri için değil, çocukları ve torunları için de hayatı kolaylaştıracak önemli yatırımlara şahit oluyor. Yağmursuyu çalışmaları da bunun bir parçası. Aziziye Mahallemiz ve Kabakoz Mahallemizden ilçe merkezimizdeki kanala doğru devam eden bu hat sayesinde yoğun yağış dönemlerinde hayatı olumsuz etkileyen, verimliliği düşüren birikme ve taşkın sorunları ortadan kalkmış olacak” dedi. 

1 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 836 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU