Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

'Toçoğlu'nun sözlerinin altına imzamı atıyorum'


CHP İl Başkanı Ayça Taşkent,"Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanımızın söylediği “Beton esaret, yeşil özgürlüktür” cümlesinin altına imzamı atıyorum"dedi.

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent’ten  İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar’ın çağrısına destek geldi.

İl Başkanı Taşkent; “Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanımızın söylediği “Beton esaret, yeşil özgürlüktür” cümlesinin altına imzamı atıyorum. Ancak devamında da şunu söylüyorum; bu cümleyi kullandığınız zaman bu cümlenin ruhuna da uygun  davranmanız gerekir.” diyerek, Atatürk stadı yerinin imara açılmasının engellenmesi konusunda ne gibi bir duruş sergileneceğini gözlemleyeceklerini belirtti.

Taşkent“5 bin kilometrekarelik yüzölçümüne sahip Sakarya ilinin 350 bin metre karesi yeşil alan ki bunun büyük kısmını sadece kent park ve çark deresi yürüyüş güzergahı oluşturuyor. Son yıllarda hızla devam eden şehirleşme ve inşaat sektöründeki büyük rant, yaşam alanlarımızdaki yeşil alan ve parkların hacmini azaltmakta. Bilindiği gibi Sakarya Atatürk Stadyumu’nun bulunduğu alan da ticaret ve konut alanına dönüştürülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın "Beton Esaret, Yeşil Özgürlüktür" sözünü bu konuda da geçerli kılınması adına bu alanda yapılaşmaya izin vermemesi olarak algılamamız gerekiyor. TOKi’ ye verilen bu yapılaşma iznine karşı bir duruş sergilenmesi gerekiyor. Biz de CHP olarak, İnşaat Mühendisleri Odası gibi, Sakarya Atatürk Stadyumu alanının ticari ve konut imarına dönüştürülmesine itiraz ediyoruz.. Yetkililerin ve kamuoyunun  kentin yararına olacak bir kararın gerçekleşmesi adına, stad yerinin yeşil alan olarak kalması için çaba göstermelerini bekliyoruz.”dedi.

 

1 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 117388 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 1 Şubat 2017 , Çarşamba

San Andreas Games

Super :)))

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU