Günün Tarihi:22 Ekim 2020

173 hayvana sıcak kulübe


Sakarya Üniversitesi’nden iki gönüllü öğrencinin başlattığı “Bir Pati de Sen Tut” adlı proje ile Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne toplam 173 adet kulübe yapıldı.

Destek artıyor

İki üniversite öğrencisi Seda İnce ve Ezgi Türkmen’in, 2015 yılı Eylül ayında başlattıkları “Bir Pati de Sen Tut” adlı projeyle Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne geçen yıl 125 adet, bu yıl başı itibarıyla da 47 adet kulübe yapıldı. Öğrencilerin web sitesi üzerinden uluslararası bir bağış kampanyası olarak başladıkları “Bir Pati de Sen Tut” adlı projeye destek her geçen gün daha da artış gösteriyor.

15 ayda 173 kulübe

Öğrencilerin, topladıkları bağışlarla sürdürdükleri proje kapsamında 15 ayda toplam 173 adet kulübe yapıldı. Projeye destek veren ünlüler arasında Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Mehmet Okur, Müjde Uzman, Selda Alkara da bulunuyor. Proje kapsamında yapılan kulübelere destek verenlerin isimleri yazılıyor.

Sesini duyurmak

Üniversiteli gençler, kulübeleri uygun fiyata yapacak bir marangoz bulduklarını ifade ederek, “Amacımız ağaçların altından başka sığınacak yeri olmayan özellikle yavruları ormanda yaşam mücadelesi veren tüm sahipsiz hayvanları soğuktan, yağmurdan ve kardan koruyarak, belediyemizin Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne bir nebze de olsa katkıda bulunmak. Bu proje ile tüm sahipsiz canların sesini duyurmak, halkımızı bu konuda daha duyarlı olmaya teşvik etmek istiyoruz” dedi.

Öğrencilere plaket

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, kampanya başlatarak belediye barınağına destek veren üniversite öğrencileri Seda İnce ve Ezgi Türkmen’e teşekkür ederek plaket verdi. 

2 Şubat 2017 , Perşembe Bu haber toplam 872 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU