Günün Tarihi:24 Haziran 2021

Sapanca elektrik üretecek


Yılmazer, AK Parti Sapanca İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Kurtköy-Kırkpınar Dere Vadisi'nde elektrik üretmek için TÜBİTAK destekli proje hazırladıklarını ve gerekli hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Belediyede kullanılacak

Projenin Sakarya ilçeleri arasında bir ilk olacağını ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, "Kurtköy-Kırkpınar Dere Vadisi'nde elektrik üretimine başlıyoruz. Tribünlerin montajı için gerekli fiziki çalışmalar tamamlandı. Ayrıca elektrik tribünlerimizde geçtiğimiz günlerde projenin yapılacağı alana geldi. Üretilen elektriğin öncelikli olarak bölgedeki belediye tesislerinde kullanılmasını planlıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Giderler TÜBİTAK’tan

Belediye olarak bu proje için bir ödenek harcamadıklarını belirten Yılmazer, “Projenin giderlerinin bir kısmı TÜBİTAK projesi kapsamında bir kısmı da daha önce gerçekleştirdiğimiz Kurtköy yer satışı ihalesi şartnamesi gereği ilgili firma tarafından karşılanacak. Ürettiğimiz elektriği öncelikli olarak bölgedeki tesislerimizde kullanmayı planlıyoruz. Eğer projede istenen başarı sağlanırsa Devlet Su İşleri'nden (DSİ) gerekli izinleri alarak farklı bölgelerde yeni elektrik tribünleri kurabiliriz. Verime göre belki elektrik satmamız bile mümkün olabilir. Böyle bir projeyi ilçemize kazandırdığımız için mutluyuz” diye konuştu. 

3 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 1025 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU