Günün Tarihi:28 Mayıs 2020

O mahallenin ismi değişti


İsmi nedeni ile sıkıntılara neden olan Adapazarı’na bağlı Mudurnu Mahallesi’nin adı Bayraktar Mahallesi olarak değişti.

Yeni mühür

Abalı Mahalle sınırlarının geniş bir alanı kapsaması sebebi ve mahalle halkının da isteğiyle ikiye ayrılarak yeni bir muhtarlık olan Mudurnu Mahallesi’nin adı değişerek Bayraktar Mahallesi oldu. Bayraktar Mahallesi Muhtarı Mustafa Bayrak, mahallenin resmi mühür ve beratını Adapazarı Kaymakamlığı Mahalli İdareler Şefi İbrahim Arabacı’dan teslim aldı.

Vatandaş istedi

Mahalle isminin Mudurnu olması nedeniyle bazı resmi evrakların Mudurnu’ya gittiğini kaydeden Muhtar Bayrak, “Mahalle halkımızın da desteği ile ilgili yerlere gerekçelerimizle birlikte müracaat ederek, mahallemizin isminin halk dilinde de yoğun olarak kullandığı Bayraktar Mahallesi talebinde bulunduk. Talebimiz onaylanarak mahallemizin adı Bayraktar Mahallesi olarak değiştirilmiştir. Mahalle halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

3 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 640 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU