Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

‘Birlikte kazanacağız’


Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Formu’na katılan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul, iki ülke arasında bağların daha da kuvvetleneceğini söyledi.

Birlikte kazanacağız

Kazakistan eski Ankara Büyükelçisi ve Güney Kazakistan Eyaleti Valisi Canseyit Tuymebayev'in davetiyle Çimkent Şehri’nde düzenlenen Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu'nda konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, iki ülke arasındaki ticaretin potansiyelinin altında olduğunu vurguladı. Kösemusul, "Kazak dostlarımızla işbirliğimizi geliştirerek ortak çalışmalar yapacağız. Birlikte çalışacak, birlikte kazanacağız" dedi.

İşbirliği formu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Avrasya Ekonomik Birliği üyesi olmasıyla 200 milyon nüfuslu pazara erişim imkanı sunan Kazakistan'ın barındırdığı fırsatların tanıtımı için Kazakistan eski Ankara Büyükelçisi ve Güney Kazakistan Eyaleti Valisi Canseyit Tuymebayev'in davetiyle Kazakistan'ın Çimkent Şehri’nde düzenlenen Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu, Kazakistan Yöresel Ürün Fuarı ve Kazak iş dünyası ile gerçekleştirilen işbirliği ve ticaret görüşmelerine katıldı. Programda Başkan Kösemusul'un yanısıra, Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ertuğrul Öztürk, Yunus Tever ve Burhan Akçam da hazır bulundu.

8 projeye imza

Eyalet Valisi Canseyit Tuymebayev ile bir araya gelen Başkan Kösemusul, Tuymebayev'den, Güney Kazakistan'da 3 yıl önce açılan Kazak-Türk sanayi bölgesinde devam eden 8 proje, arazi tahsisi, yatırım olanakları ve vergi avantajları ile ilgili bilgi alırken, Tüymebayev, Kösemusul'a yakın ilgisi için teşekkür etti ve Kazak-Türk dostluk ve işbirliği nişanı verdi. Güney Kazakistan iş dünyası ile işbirliği ve ticaret görüşmelerine katılan Başkan Kösemusul, Kazakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu'nda konuştu.

Sakarya ekonomisi

Avrasya Ekonomik Birliği üyesi olan ve 200 milyon nüfuslu büyük bir pazara hitap eden, Türk iş dünyasına büyük ilgi duyan Kazakistan ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin yeterli olmadığını vurgulayan Kösemusul, Sakarya iş dünyasının Kazakistan'daki fırsatları değerlendireceğine olan inancını paylaştı. Sakarya ekonomisinin her geçen büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Kösemusul, tecrübe paylaşımı ile Kazakistan ve bölge pazarında da önemli çalışmalar yapılabileceğinin altını çizdi.

Birlikte kazanacağız

Sakarya ihracatının her geçen gün daha da yükseldiğini ve şehrin hedeflerini kısa sürede yakalayacağını belirten Başkan Kösemusul, "Sakarya iş dünyası olarak alternatif pazarlarda da ihracatımızı yükseltmek ve kardeş ülkelerde yatırımlarımızı arttırmak arzusundayız. Eyalet Valimiz Canseyit Tuymebayev'e yakın ilgisi ve Türk-Kazak işbirliğine verdiği önem için çok teşekkür ediyorum. Kazak dostlarımızla işbirliğimizi daha da geliştirerek ortak çalışmalar yapacağız. Birlikte çalışacak, birlikte kazanacağız" ifadelerini kullandı.

İşbirliği imzalandı

Başkan Kösemusul, yatırım forumunun sonunda, Güney Kazakistan Girişimciler Odası ve Çimkent Özel İdaresi ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası işbirlikleri için hazırlanan memorandumları da imzaladı.

4 Şubat 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 815 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU