Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Tatilde de müzik eğitimi


Ülke genelinde öğrencilerin yarıyıl tatili devam ediyor, fakat Adabilim Okulu öğrencileri bu tatil sürecini yeni bir enstrüman çalmayı öğrenerek değerlendiriyor.

Yeteneklerini

Okulun müzik öğretmeni tarafından müzik eğitimi olan öğrencilerin hangi enstrümanı kullanmaya yatkın oldukları tespit edilerek, birebir ve grup etütlerle müzikal eğitim veriliyor. Bu şekilde öğrenciler hem yeteneklerini pekiştiriyor, hem de yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmiş oluyor. Bu eğitimle birlikte ilerleme kaydeden öğrenciler, okulun müzik orkestrasına dahil edilerek, okulun yıl içindeki programlarında yer alma fırsatı buluyorlar. 

Yapıcı düşünme

Çalışmalarla ilgili bilgi veren müzik öğretmeni Seyfi Mutlu, müzik dinlemenin ve müzikle uğraşmanın faydalarının çok boyutlu olduğuna dikkat çekerek, “Müzik çocukların kendini ifade etme yeteneklerini geliştirir, estetik, yaratıcı ve yapıcı düşünme kapasitelerini arttırır. Biz de okul olarak bu alanda arzusu ve eğilimi olan öğrencilerimize tatilde de etüt vererek gelişimine katkı sağlıyor, boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmiş oluyoruz” dedi. 

4 Şubat 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 889 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU