STK’lardan 2017 toplantısı5 Şubat 2017, Pazar

Konferans

Sakarya’da faaliyet gösteren Arama Kurtarma Sivil Toplum Kuruluşları ve İlçe Belediyelerine bağlı Arama Kurtarma Ekipleri ile 2017 yılının ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı Sakarya İl Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.

Görevler görüşüldü

Toplantıda; Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında onaylanan TAMP Sakarya planına esas; Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğüne bağlı olarak 'Arama Kurtarma Hizmet Grubu'  planında yer alan STK'ların ve gönüllülerin önemi, rolü, işlevi ve yerel düzeyde ilçe belediyelerinin iş, işlemler ve görevleri görüşüldü.

Katılım

Toplantıya katılım ise şöyle; Serdivan Belediyesi, Akyazı Belediyesi, Kaynarca Belediyesi, Geyve Belediyesi, Karasu Belediyesi, Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği (S.A.B.A.H), Hendek Arama Kurtarma Timi (HAKUT), Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği (SAKDER) Sakarya Arama Kurtarma Ekibi Derneği (SAKE), Sakarya Dağcılık Spor Kulübü Derneği, Sakarya Motosikletçiler Derneği, Gönüllü Ahmet Memiş, Gönüllü Ümit Sevindikoğlu, Gönüllü Mustafa Suiçmez.

Bu haber toplam 900 defa okundu.