Günün Tarihi:4 Haziran 2020

314 aileye önemli destek


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü 2016 yılında toplam 314 vatandaşa dağıtılan desteklerle memnuniyet sağlandığını duyurdu.

Neler yapıldı

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünce 2016 yılında 40 aileye güneş enerjisi, 20 aileye sobalı mantolama, 112 aileye mantolama, 4 aileye plastik seracılık, 37 aileye fenni arıcılık, 8 aileye süt koyunculuğu, 69 aileye süt sığırcılığı, 8 aileye manda yetiştiriciliği ve 15 aileye de besi sığırcılığı olmak üzere sosyal ve ekonomik amaçlı krediler verildi.

 

4 milyon kredi

Sakarya ilinde 218 ve Kocaeli ilinde 96 olmak üzere toplam 314 aileye sosyal ve ekonomik amaçlı 4 Milyon TL kredi desteği sağlandı. Türlerine göre ödemesiz dönemli ve %18 hibe destekli ve 3 – 7 yıl arasında esnek ödemeli krediler ile Orman köylümüze oldukça cazip şartlar sağlandı.

 

Memnun kaldık

Müdürlükten yapılan açıklamada, “Orman köylümüz ORKÖY'ün kredi desteğinden çok memnun kaldıklarını belirterek, bu desteğin daha fazla yapılmasını talep etmişlerdir.

2017 yılında da orman köylüsünün yüzünün güldürülmesi Orman ve Su İşleri Bakanlığımızca ana gayemiz olup Bölge Müdürlüğümüzce hak sahipliği tespit çalışmalarına başlanmıştır” açıklaması yapıldı. 

8 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 987 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU