Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

MHP’den ‘Hayır’cılara FETÖ göndermesi


Anayasa değişiklik paketi hakkında açıklamalarda bulunan Bülbül, “Bugün hayır organizasyonunun içerisinde olanlar 15 Temmuz’u organize edenlerdir. Hepsini kastetmiyorum tabii ki de. Bu organizasyon içinde olanlar, ülkenin terör vesilesi ile başına bela ol

Büyük hadise

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül, haftalık olağan basın toplantısında Anayasa değişikliğini ve gündemi değerlendirdi. 15 Temmuz darbe girişiminin önemli bir hadise olduğunu belirterek sözlerine başlayan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “Ancak milletimizin her ferdi bunu aynı şuurla değerlendiremedi. Birileri buna senaryo dedi, birileri bunu siyasi bir hamle olarak nitelendirdi. Zaman içerisinde 15 Temmuz girişiminin çok büyük bir hadise olduğunu göstermiştir. Bu girişim vatan evlatlarının çabası ile bertaraf edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Uzlaşma olmalıydı

15 Temmuz’un ardından ülkenin daha fazla kutuplaşmaya hali kalmadığını belirten Bülbül, “Bunu tespit eden MHP, ülkede uzlaşmanın ve diyaloğun önünün açılması için tüm siyasi partilere çağrıda bulunmuştur. CHP de bu anayasa çalışmalarının içerisine katılabilirdi. Fakat kendi tercihleridir katılmamaları. Eğer uzlaşma olsaydı, ülke daha kazançlı çıkacaktı. Şimdi Türkiye referandumdan sonra diktatörlüğe gidecek diye toplum feveran içine sokuluyor. Bugün Cumhurbaşkanı’nın atacağı adımlar karşısında hangi güç bir şey yapabilir? Bu ortamdan memnun olmak gibi bir durum olabilir mi?” dedi.

İlk 4 madde

Bülbül, “Genel Başkanımız bu durumdan memnun olanları Türkiye’nin başına gelebilecek olan felaketlerin çağırıcıları olarak ifade etmiştir. Osmanlı’nın yaşadığı olaylar bu sıkıntıların yaşanabilme ihtimallerini gözler önüne sermektedir. Türkiye’nin bölüneceğini iddia ediyorlar. Hadi canım sende. Senin ülkenin bölünmesi konusunda bir çekincen mi var? Türkiye’nin eyalet sistemiyle yönetilmesinden endişe duymayan bir yapının Anayasa’nın değiştirilemeyecek 4 maddesine sahip çıkacağını kim düşünebilir?” dedi.

İftira ortaya çıktı

Anayasa’nın ilk 4 maddesine sahip çıktıklarını ifade eden Bülbül, “Mevcut anayasa değişikliği Türkiye eyalet sistemine geçecek diye iftira atmayı kendilerine marifet sayıyorlar. Bunların iftira olduğu ortaya çıkacak. İlk 4 madde ile ilgili bir değişiklik göstersinler hadi bunlar yalan. Türkiye’de artık meclis diye bir organ kalmayacak diyorlar bu da yalan. Herkes sloganlar üzerinden konuşuyorlar” dedi.

Hayır organizasyonu

Ülkenin başına bir sıkıntı gelmeyeceğini de vurgulayan Bülbül, “Bugün hayır organizasyonunun içerisinde olanlar, 15 Temmuz’u organize edenlerdir. Hepsini kastetmiyorum tabii ki de. Bu organizasyon içinde olanlar, ülkenin terör vesilesi ile başına bela olanlardır. 15 Temmuz öncesi ve sonrasını kimse birbirine karıştırmasın. MHP terörle müzakere eden bir AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ile değil, terör ile mücadele etmeye başladıktan sonra bu kişilerle müzakere masasına oturdu” ifadelerini kullandı.

Pazarlık olmadı

MHP olarak tüm seçmenleri aydınlatmaya çalışacaklarını ifade eden Bülbül, “Millet sandığa gittiğinde vicdanına göre oy verecek. Nihai karar milletin iradesi olacak ve sonuna kadar saygı duyacağız. MHP’nin hiçbir pazarlıkta parmağı olmadı, olmayacaktır. Sakarya genelinde de önce teşkilat mensuplarımıza değişiklikleri anlatacağız. Meclis üyeleri ve yöneticileri bilgilendiriyoruz. Halka halka bu çalışmalar toplumumuza da yayılacak” dedi. (Akın ERDEN)

9 Şubat 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1067 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU