Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Arifiye Tedavi Merkezi istiyor


Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Arifiye'de incelemelerde bulundu.

İdari heyet

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Ökten, Mali Hizmetler Başkan V. Ahmet Kemiksizoğlu'ndan oluşan heyet, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'yu ziyaret etti.

Atıl binaları

Samimi bir ortamda geçen ziyarette Başkan Karakullukçu, konuklarına Arifiye ile mini bir brifing verdikten sonra, ilçede atıl duran resmi binaları ve Neviye İlkokulu arkasındaki 220 dönümlük araziyi gezdirdi. Başkan Karakullukçu, konuklarından bu binaların şu an ihtiyaç duyulan hastane veya klinik binaları olarak değerlendirilebileceğini belirtti.

Yurt inşaatı bitti

Başkan Karakullukçu, “Arifiye'miz sanayi ve eğitim merkezi olması yanında, Sağlık Meslek Lisesi ile yıllardan beri ülkemize sağlık personeli yetiştiren bir ilçe. Sakarya Üniversitemiz’in öğrenci sayısının 100 bini aşması nedeniyle ilimizde kurulacak Sakarya Orhanbey Üniversitesi’nin teknoloji fakültesi de ilçemizde kurulacak. Burada ve Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim görecek öğrencilerimiz için yapılan yurt inşaatımız da bitti. Çok yakında hizmete girecek” dedi.

Arayış içerisindeyiz

Başkan Karakullukçu, “Arifiye Belediyesi olarak, son yıllarda yaptığımız 3194 Sayılı İmar Kanununun 18nci madde uygulamaları sonucu ilçemizde planlı imar alanları oluştu. Dolayısıyla vatandaşımızın Arifiye'mize olan ilgisi arttı. Bu ilginin önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Bu bağlamda, Arifiye'mizde bulunan ve şu an kullanılmayan resmi binaları, örneğin Fizik Tedavi Merkezi gibi insanımıza hizmet verecek hale getirebilir miyiz? Onun arayışı içerisindeyiz” dedi.

İstişare edelim

Başkan Karakullukçu, “Sayın Kaymakamımız Adem Yazıcı ile birlikte, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimiz Sayın Hasan Salih Sağlam ve ekibini ilçemize davet ederek bu konuları istişare edelim" dedik. Bizleri kırmayıp gelen Sayın Gelen Sekreterimiz ve değerli ekibine çok çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

11 Şubat 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 893 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU