Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

MÜSİAD’tan seferberlik desteği


Sakarya Sosyal Güvenlik’in yeni İl Müdürü Erhan Çavuş; MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim kurulu Üyelerine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

200 kişiye eğitim

MÜSİAD Sakarya Şubesi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı “İstihdam Seferberliği”ne değinen SGK İl Müdürü Erhan Çavuş; paket kapsamında 1.5 milyon kişiyi iş sahibi yapılacağımı, hükümetin paket kapsamında kadınlar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere pozitif ayrımcılık uygulayarak 100 bin kontenjan ayrıldığını bildirdi. Paket içeriği hakkında bilgi veren Çavuş; 200 bin kişiye mesleki eğitim, 150 bin kişiye istihdam, artı istihdam desteği, 500 bin işbaşı eğitim ve 100 bin özel kontenjan olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanının açıkladığı istihdam seferberliğinin önemli bir adım olduğunu vurgulayan Şube Başkanı Yaşar Coşkun; böyle zamanlarda işadamlarının üretmeye ve büyümeye devam etme sorumluluğu olduğunu söyledi.

‘Seferber olmalıyız’

Teşvikler, vergiler ve finansmana erişim konularının birbirini tamamlayan uygulamalar ile ele alınıp, somut çözümler ortaya konulduğunu ifade eden MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ın “Ar-Ge Reform Paketi, Patent Yasası, 200 bin işletmeye sağlanacak. KOSGEB destekleri, 250 milyar TL'lik sermayesi ve Kredi Garanti Fonu’nun yeni yapısı ile daha kolay finansmana erişim imkânı, taşınırların da teminatı, ilave istihdama sağlanan destekler, hep bu yaklaşımın parçasıdır” sözüne vurgu yapan Başkan Yaşar Coşkun; “Şimdi sıra bizde, iş dünyasında. Sakarya’lı işadamları olarak, elimizdeki bütün imkânları kullanarak, istihdam seferberliği çağrısına cevap vermemiz gerekiyor” diye konuştu.

12 Şubat 2017 , Pazar Bu haber toplam 793 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU